nové technické centrum federal-mogul v brně | Autoservis | autoweek.cz

Nové technické centrum Federal-Mogul v Brně

Nové technické centrum Federal-Mogul v Brně

03.01.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Nové zkušební laboratoře frikčních materiálů Federal-Mogul v Brně slouží významným evropským výrobcům vozidel. Federal-Mogul Motorparts je přední světový dodavatel celé řady automobilových dílů včetně stěračů, frikčních (třecích) součástek a dílů odpružení.
Federal-Mogul Motorparts otevřela v Brně novou zkušební laboratoř frikčních materiálů o rozloze 2000 m2 jako součást své světové sítě výzkumu a vývoje. Nová zkušební laboratoř hraje důležitou roli při vývoji frikčních materiálů. Technické centrum testuje komponenty pro několik významných evropských výrobců vozidel.
 
Nové technické centrum v Brně je po výrobním závodě v Kostelci nad Orlicí druhým důležitým pracovištěm společnosti v České republice. Hlavním úkolem centra je testovat a dále vyvíjet frikční materiály společnosti Federal-Mogul Motorparts, pod kterou spadají značky Ferodo, Jurid a Beral, které se montují téměř do všech známých osobních i nákladních automobilů.
 
„Výzkum a vývoj je nezbytný pro udržení vůdčího technologického postavení  na trhu frikčních materiálů a je klíčovým prvkem naší strategie jak pro výrobu originálního vybavení (OE), tak pro zásobování náhradními díly,“ vysvětluje dr. Heribert Schumacher, Vice President Engineering & Technology Braking, Federal-Mogul Motorparts.
 
V návaznosti na investici, která jen v letošním roce přesáhla více než jeden milion dolarů (25 miliónů Kč), provozuje technické centrum osm dynamometrů, které se používají k testování a validaci třecích materiálů a brzdových produktů, jako jsou brzdové destičky nebo obložení. Pro společnost Federal-Mogul Motorparts to znamená výrazné zvýšení testovací kapacity. Celosvětově provozuje osm testovacích center v Evropě, Severní Americe a Číně pro výzkum a vývoj frikčních materiálů, které splňují jak požadavky zákazníků, tak i nejnovější zákonné požadavky.
 
„Brno má výbornou geografickou polohu,  díky níž může významně podporovat mnoho našich zákazníků a zároveň efektivně spolupracovat s  výrobním závodem v Kostelci nad Orlicí. Věříme, že v České republice je dostatek vysoce kvalifikované a vzdělané pracovní síly, která nám pomůže k neustálému zlepšování technického centra,“ říká manažer testovacího centra Tomáš Soudek.
 
Nová zkušební laboratoř neustále roste i co do počtu zaměstnanců. Společnost se aktivně snaží zaměstnávat místní pracovníky. Centrum se současně snaží i o propojení s VUT v Brně. Momentálně umožňuje praxi dvěma studentům strojního inženýrství.
 
Federal-Mogul Motorparts provozuje v celé Evropě 11 závodů na výrobu brzdových komponent a stěračů pro zákazníky OE i pro nezávislý trh s náhradními díly. V České republice má výrobní závod v Kostelci nad Orlicí, v němž více než 600 zaměstnanců ročně vyrobí téměř pět miliónů součástek, jako jsou brzdové destičky pro osobní automobily, brzdové obložení pro nákladní automobily a speciální železniční brzdové obložení.       
 
  • Nové technické centrum Federal-Mogul v Brně
  • Nové technické centrum Federal-Mogul v Brně
  • Nové technické centrum Federal-Mogul v Brně