zemřel milan jozíf | Aktuality | autoweek.cz

Zemřel Milan Jozíf

Zemřel Milan Jozíf

17.08.2018 | | Aktuality

Ve čtvrtek 16. srpna zemřel ve věku 82 let Ing. Milan Jozíf, známý a uznávaný motoristický novinář a spisovatel, bývalý dlouholetý šéfredaktor časopisu Automobil (Automobil Revue), první český člen mezinárodní jury pro volbu evropského Automobilu rok (COTY).

Ing. Milan Jozíf, velký motoristický odborník a znalec nejen motorismu, ale také nadšenec, sportsman, cestovatel, gentleman, klavírista, anglofil, ale také důsledný propagátor českého odborného názvosloví, nevšední elegán a správný chlap, patřil k nezapomenutelným velikánům české motoristické žurnalistiky.
 
Ing. Milan Jozíf absolvoval anglické gymnázium a v roce 1958 ukončil studia na strojní fakultě ČVUT v Praze. Následně pracoval jako konstruktér v továrně Jawa, ale jeho velkým zájmem bylo také cestování a novinařina. Brzo začal spolupracovat s tehdejším deníkem Práce, kde vedl motoristickou rubriku, ale psal i do dalších časopisů.
 
Když v roce 1968 emigroval do zahraničí tehdejší šéfredaktor časopisu Automobil Mirek Hofmann, na jeho uprázdněné místo nastoupil právě Milan Jozíf. Šéfredaktorem a nutno říci, že velmi úspěšným, byl celých 33 let. Svoji profesní kariéru, oblíbenou práci, ale i společenský život musel bohužel v důsledku vleklých zdravotních problémů a následné imobility opustit už před sedmnácti lety, ale přesto zůstával dlouho duševně svěží a v ústraní svého domova neustále sledoval veškeré dění, zejména to motoristické.

Poslední rozloučení s Ing. Milanem Jozífem se koná ve čtvrtek 23.srpna v 15.00 hodin v ústřední obřadní síni pražských Olšanských hřbitovů.