ženevský autosalon 2020 - seznam absentujících roste... | Aktuality | autoweek.cz

Ženevský autosalon 2020 - seznam absentujících roste...

Ženevský autosalon 2020 - seznam absentujících roste...

23.01.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Automobilky mají v posledních letech v Evropě tendenci ignorovat velké autosalony. Blížící se  autosalon v Ženevě nebude výjimkou. Mnoho významných značek již odvolalo účast. Nechuť představit svou produkci v přímém srovnání s konkurencí je zarážející.
Dříve byly autosalony pro automobilky zásadními událostmi. Nevynechaly žádnou výstavu ve snaze předvést svou nejnovější produkci. Ale v posledních několika letech tyto často velmi drahé výstavy opouštějí.
 
První ukázkou tohoto trendu byl Pařížský autosalon v roce 2018. Jeho pořadatelé se proto pro rok 2020 pustili do významné transformace. Podobně vloni v září autosalon ve Frankfurtu musel opustit několik ze svých pavilonů a nyní se v Německu diskutuje o jeho budoucnosti - nejen jeho podobě, ale i o přestěhování do jiného města. Zájem o pořádání, navzdory fiasku IAA 2019, projevují Berlín, Frankfurt n. M., Hamburk, Hannover, Kolín n. R., Mnichov a Stuttgart.
 
Zdá se, že náklady na účast na autosalonu hrají stále významnější roli ve snaze šetřit. Automobilky stále více spoléhají na vlastní soukromé akce vyhrazené zákazníkům značky s možností jejich cíleného oslovení.
 
Ženevský autosalon se zdál mít díky neutrálnímu prostředí ve Švýcarsku výsadní postavení. Ovšem už v roce 2019 několik hlavních značek opustilo svá místa - Ford, Land Rover, Mini nebo Hyundai. Letos to bude mnohem horší, protože seznam nepřítomných se rozrůstá. Vrátit se sice má Hyundai, ale k vloni absentujícím se přidávají další.
 
Ford, Jaguar, Land Rover, Volvo a Mini jsou na evropských výstavách stále vzácnější a nejinak tomu bude i v Ženevě. Ani americká Tesla, navzdory blížícímu se příchodu SUV Model Y a podpoře působnosti na evropských trzích výstavbou výrobního závodu v Německu, na výstavu nepřijde - stejně jako v minulosti. Také Mitsubishi a Nissan opět v Ženevě nebudou mít svou expozici.
 
Velkou ranou pro pořadatele je odvolání účasti skupiny PSA. Chybět budou Peugeot, Citroën i Opel, údajně pro nedostatek skutečně nových modelů, a to navzdory příchodu modernizovaného Citroënu C3 nebo oficiálnímu uvedení modelu Opel Corsa-E na trh. Překvapivě ale bude k vidění značka DS Automobiles, která má důležitou novinku. Jenže i ta představí svůj nový velký sedan DS 9 na jednorázové akci v rámci autosalonu ale nemá mít svou expozici. Něco podobného vloni ve Frankfurtu uskutečnili Renault a LEVC.
 
V seznamu vystavovatelů 90. ročníku Geneva International Motor Show je skupina Volkswagen se značkami Volkswagen, Audi, Škoda, Seat a Bentley. V přímé konkurenci významných výrobců supersportů ovšem bude Lamborghini.
 
Připravují se Mercedes-Benz s Smartem i sportovní divizí AMG nebo kompletní skupina Renault s Dacií a Alpine. V seznamu vystavovatelů je uvedena skupina FCA, nicméně není jasné, zda se představí všechny značky italo-amerického koncernu. Očekává se ale, že Fiat představí nové 500e s elektrickým pohonem a hybridní verze 500 a Panda. Zatím vše nasvědčuje tomu, že přítomna bude i Mazda.
 
Svou nepřítomnost oficiálně ohlásily automobilky: Citroën, Ford, Jaguar/Land Rover, Lamborghini, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Tesla a Volvo.
 
Přihlášení vystavovatelé GIMS 2020
ACS
AGVS / UPSA
AIWAYS
ALPINE
AMG
APEX
APOLLO VREDESTEIN
APPLUS IDIADA
ASPARK
ASTON MARTIN LAGONDA
AUDI
AUDI SPORT
AUTOMOBILI PININFARINA
AUTOSCOUT24
AVENERGY SUISSE
BAC
BENTLEY MOTORS
BMW
BRABUS
BRABUS AUTOMOTIVE
BREMBO
BUGATTI
CARESOFT GLOBAL
CHANGAN AUTOMOBILE
CO2AUPLANCHER
CROSSING THE FUTURE BY GIMS & 1000 MIGLIA
CTEK
CUPRA
CZINGER
DACIA
DIZAYNVIP
DS AUTOMOBILES
E.GO
EADON GREEN
E-FATI
E'MOBILE
ENERGIE 360°
ENGLER
ERTEX
ESA
E-TWOW
FCA
FERRARI
FIA
FORMULE 1 MERCHANDISING
GAZ ENERGIE
GFG STYLE
GLOBBER
GOODYEAR
GUMPERT
HISPANO SUIZA
HOFELE
HONDA
HYUNDAI
IED ISTITUTO EUROPEO DI DESIGN
ISUZU
ITALDESIGN
KARMA AUTOMOTIVE
KENDA
KEYVANY
KIA
KLASSEN
KOENIGSEGG
KW AUTOMOTIVE
LEXUS
LUXARIA TECHNOLOGY
MANIFATTURA AUTOMOBILI TORINO
MANSORY
MAZDA
MCLAREN
MERCEDES
MERCEDES-BENZ
MICHELIN
MICROLINO
MORGAN
MP GEMBALLA
OKCU
PAGANI
PAL-V
PEGASUS FLYING CAR
PININFARINA
PIRELLI
PLUG@WORK
PLUG'N ROLL
POLESTAR
PORSCHE
PURITALIA AUTOMOBILI
QINGDAO SENTURY TIRE
QOODER
RCH-AUTOMOTIVE
RENAULT
RIMAC
RINSPEED
ROLLS-ROYCE
RUF
SBARRO
SCL GLOBAL CONCEPT
SEAT
SHANGHAI VMAX POWER
SILENCE URBAN ECOMOBILITY
SIN CARS
ŠKODA
SMART
STARTECH
STIFTUNG AUTO RECYCLING
SUZUKI
TCS
TETWO
TOP GEAR EXPERIENCE
TOPCAR
TOYOTA
URBAN DRIVESTYLE
VEGA
VIVELACAR
VOLKSWAGEN
YOKOHAMA
Z'ART
ZENVO