zkrácený eurotrans 2013 se bude konat při msv | Aktuality | autoweek.cz

Zkrácený Eurotrans 2013 se bude konat při MSV

Zkrácený Eurotrans 2013 se bude konat při MSV

03.06.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Dopravní veletrh Eurotrans 2013 mění termín. Bude se konat souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem MSV v říjnovém termínu a bude jen třídenní. Podle pořadatele Veletrhy Brno přihlášení vystavovatelé vidí tuto možnost jako nejvýhodnější.

Mezinárodní strojírenský veletrh 2013 se bude konat od 7. do 11. října, tj. začíná v pondělí a končí v pátek. Nový termín veletrhu Eurotrans je zkrácen na tři dny - od úterý 8. října do čtvrtka 10. října. Nebude se tedy konat v kolizi s autosalonem ve Frankfurtu. Veletrh bude umístěn v hale G2. Do této haly je přesunuta i konferenční část veletrhu. Veletrh je však i nadále připravován jako samostatný.

Veletrh Eurotrans vznikl přesunem veletrhu užitkových automobilů a servisní techniky Autotec do dvouleté periodicity v lichých letech a rozšířením o téma transportu a logistiky (původně souběžné konání s MSV jako veletrh Transport & Logistika) a kolejové dopravy (původně součást MSV).

Souběhem s MSV by měl první ročník veletrhu získat dostatek návštěvníků. I přes to, že se letos Eurotrans neuskuteční jako samostatný projekt, chtějí Veletrhy Brno pokračovat v rozvoji tohoto veletrhu. Na jeho potenciál ukazují především pozitivní signály z přípravy konference „Mobilita budoucnosti“, která je hlavním doprovodným programem veletrhu Eurotrans.

Hala G2 umožňuje provádět montáž veletrhu v pondělí a demontáž v pátek bez ohledu na průběh MSV, protože má přistup po samostatné komunikaci a stojí na okraji výstaviště. Vystavovatelé mohou tedy montáž i demontáž provádět v pracovní den. Hala G2 má samostatný vstup. Pokud tedy budou návštěvníci mířit pouze na veletrh Eurotrans, při použití tohoto vstupu nebudou muset procházet celý strojírenský veletrh. Hala G2 je v blízkosti parkovišť na volné ploše Z.