změna v komunikaci vw | Aktuality | autoweek.cz

Změna v komunikaci VW

Změna v komunikaci VW

20.04.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Změnu ve vedení koncernu Volkswagen následuje i změna ve vedení jeho komunikace. Podle očekávání nového koncernového šéfa Herberta Diesse následuje i jeho mluvčí Peik von Bestenbostel. Do čela globální komunikace koncernu tedy přichází bývalý šéf komunikace Škoda Auto.
Peik von Bestenbostel (59), stávající šéf komunikace značky Volkswagen, byl s okamžitou platností jmenován viceprezidentem pro globální komunikaci. Ve své nové funkci zodpovídá za veškerou komunikaci ve společnosti Volkswagen AG a nadále povede komunikaci na značce Volkswagen. Na úrovni skupiny se von Bestenbostel stal nástupcem Hansa-Gerda Bodeho, který je i nadále ve společnosti k dispozici pro pomoc s dalšími úkoly.
 
Peik von Bestenbostel (59) začínal jako novinář. Před nástupem do skupiny Volkswagen zastával různé pozice v podnikové komunikaci společností BMW a Siemens. Ve Wolfsburgu poté vedl oddělení komunikace firemní a obchodní činnosti Volkswagen Group. V roce 2010 byl jmenován vedoucím komunikace značky Škoda, kde velmi těsně spolupracoval s předsedou představenstva Winfriedem Vahlandem. Vahland musel vedení značky Škoda opustit v říjnu 2015. V dubnu 2017 se stal vedoucím komunikace značky Volkswagen, v jejímž vedení už tehdy byl Herbert Diess.
 
Hans-Gerd Bode (57) od roku 2015 v koncernu Volkswagen řídil komunikaci a vztahy s investory. Předtím od roku 2010 vedl komunikaci u společnosti Porsche AG, tedy pod vedením Matthiase Müllera, kterého posléze následoval do Wolfsburgu. V roce 1999 nastoupil do skupiny Volkswagen, kde byl zpočátku zodpovědný za komunikaci značky a produktů.