nové mini clubman vstupuje na český trh | Aktuality | autoweek.cz

Nové Mini Clubman vstupuje na český trh

Nové Mini Clubman vstupuje na český trh

12.10.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nové Mini Clubman přijíždí se čtyřdveřovou karoserií s křídlovými dveřmi na zádi, usnadňujícími přístup do zavazadlového prostoru, a s pěti místy ve variabilním interiéru poskytujícím nejvyšší úroveň každodenní praktičnosti.
Nové Mini Clubman navazuje na svého stejnojmenného předchůdce, přichází však se zcela novým konceptem karoserie, kterým obohacuje segment kompaktních prémiových vozů kombi. Je moderní interpretací karoserie stylu Shooting brake.
 
Ve srovnání s pětidveřovým Mini má Clubman zvětšené vnější rozměry: - délku o 27 cm, šířku o 9 cm a rozvor o 10 cm, takže hlavní rozměry jsou 4253 x 1800 x 1441 mm. Výsledkem je pět plnohodnotných míst a zavazadlový prostor s objemem 360 l. Opěradla zadních sedadel mohou být dělená v poměru 40:20:40 a umožňují zvětšit využitelný objem zavazadelníku na 1250 l. Charakteristickým rysem nového MINI Clubman jsou zadní křídlové dveře, umožňující přístup do prostoru pro zavazadla. Na přání mohou mít elektrický pohon a bezdotykové ovládání.
 
Poprvé u Mini jsou elektrická parkovací brzda a osmi rychlostní převodovka Steptronic.
 
Nové Mini Clubman přijíždí na český trh s bohatou standardní i volitelnou výbavou. V základní výbavě jsou klimatizace i palubní počítač. K dispozici jsou například LED světlomety, panoramatická střecha, navigační systém Professional, hudební aparatura Harman Kardon, Head-Up Display, parkovací asistent, adaptivní tempomat či systém varující před čelní srážkou. V nejvyšší variantě nechybí ani hlasové ovládání infotainmentu.  
 
Připravena je výbava Mini Connected s integrovanou SIM kartou, která zajišťuje mnoho doplňkových funkcí a bude k dispozici od výroby v listopadu 2015.
 
Pro Mini Clubman je, stejně jako pro všechny ostatní modely značky, součástí standardní výbavy servisní paket Mini Service Inclusive, který po dobu 5 let nebo do ujetí 50 000 km zahrnuje údržbové a servisní práce předepsané výrobcem.
 
Nové Mini Clubman přijde na český trh 31. 10. 2015, avšak už nyní je možné si tento vůz objednat u autorizovaných prodejců Mini. Základní cena pro Mini Cooper Clubman je 591 500 Kč, Mini Cooper S Clubman stojí 700 700 Kč a Mini Cooper D Clubman přijde na 668 200 Kč.
  • Nové Mini Clubman vstupuje na český trh
  • Nové Mini Clubman vstupuje na český trh
  • Nové Mini Clubman vstupuje na český trh
  • Nové Mini Clubman vstupuje na český trh
  • Nové Mini Clubman vstupuje na český trh