změna v představenstvu společnosti škoda auto | Aktuality | autoweek.cz

Změna v představenstvu společnosti Škoda Auto

Změna v představenstvu společnosti Škoda Auto

07.07.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Dosavadní nejvyšší představitel Porsche Holdingu Salzburg Alain Favey se stane novým členem představenstva zodpovědným za oblast prodeje a marketingu. Werner Eichhorn převezme nové úkoly v rámci koncernu Volkswagen v Severní Americe.
S účinností od 1. září 2017 převezme Alain Favey (50) v představenstvu společnosti Škoda Auto zodpovědnost za oblast prodeje a marketingu. Nahradí Wernera Eichhorna (54), který bude v budoucnu řídit prodejní a marketingové aktivity značky Volkswagen v regionu Severní Amerika (NAR).
 
Alain Favey pracuje v mezinárodním automobilovém průmyslu téměř třicet let. Svou profesní dráhu zahájil v roce 1989 u společnosti Citroën, kde působil mimo jiné jako výkonný ředitel pro různé evropské země. V roce 2009 přešel do koncernu Volkswagen a byl pověřen vedením prodeje značky Volkswagen na evropském trhu.
 
V roce 2012 Favey převzal vedení společnosti Porsche Holding Salzburg, která je největším obchodníkem s automobily v Evropě. Od té doby pod jeho vedením obrat Porsche Holdingu vzrostl z 11,3 na 21,1 miliardy eur. V roli mluvčího Porsche Holdingu Salzburg jej nahradí dosavadní finanční šéf Hans Peter Schützinger (56).
 
Porsche Holding Salzburg je od března 2011 100% dceřinou společností skupiny VW AG. Ke konci roku 2016 měl Porsche Holding ve 21 zemích v Evropě (vč. České republiky), Latinské Americe, Číně, Malajsii a Singapuru 35 631 zaměstnanců. Holding je pokračovatelem obchodní společnosti založené v roce 1947 dětmi Ferdinanda Porscheho Louise Piechovou a Ferrym Porschem.
 
„Alain Favey disponuje hlubokými znalostmi o mezinárodním automobilovém průmyslu a s sebou si do společnosti Škoda Auto přináší dlouholeté zkušenosti z oblasti prodeje a marketingu. S jeho pomocí budeme i nadále důsledně pokračovat v růstovém kurzu naší značky,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.
 
Werner Eichhorn převzal funkci člena představenstva společnosti Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu od 1. září 2012. V této funkci se podílel na úspěšné produktové a růstové ofenzivě značky. Nyní odchází na velmi významný post vedoucího prodeje a marketingu značky Volkswagen pro Severní Ameriku. V této roli bude přímo odpovědný šéfovi značky Volkswagen Herbertu Diessovi. Sídlit bude v centrále VW Group of America v Herndonu ve Virginii. Eichhorn je zaměstnancem koncernu VW už od roku 1979 a v minulosti už ve Spojených státech působil.
 
„Děkujeme Werneru Eichhornovi za jeho velice úspěšnou práci pro společnost Škoda Auto. Jako člen představenstva za oblast prodeje a marketingu významně přispěl k posílení pozice značky na mezinárodních trzích,“ dodává Maier.
 
Odchod Einhorna do USA je zajímavý mj. i tím, že do konce letošního roku by měl Bernhard Maier oznámit rozhodnutí představenstva, zda značka Škoda vstoupí na severoamerické trhy.
  • Změna v představenstvu společnosti Škoda Auto
  • Změna v představenstvu společnosti Škoda Auto