změna v sekretariátu sda | Aktuality | autoweek.cz

Změna v sekretariátu SDA

Změna v sekretariátu SDA

11.04.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na tradiční čtvrtletní tiskové konferenci Sdružení dovozců automobilů (SDA) potvrdil dlouholetý tajemník svazu Ing. Pavel Tunkl, že opouští tuto funkci. Současně uvedl do funkce nově jmenovaného tajemníka Ing. Josefa Pokorného.
V prosinci loňského roku proběhlo výběrové řízení na nového tajemníka Sdružení dovozců automobilů (SDA), v němž se kromě vysokoškolského diplomu z VŠ od kandidátů vyžadovala důkladná znalost problematiky silničních vozidel a jejich provozu včetně dopadu na životní prostředí, stejně jako výborná orientace v právních předpisech ČR i EU. Požadovaly se také zkušenosti se zpracováváním statistických přehledů registrovaných vozidel a nejméně desetiletá praxe v oboru silničních vozidel a jejich provozu.

Ing. Josef Pokorný od června 2015 působil jako ředitel Divize doprava TÜV Nord Czech. Ing. Pokorný má více než 20leté zkušenosti s problematikou schvalování vozidel. Od roku 1996 pracoval na Ministerstvu dopravy, kde od roku 2002 zastával pozici ředitele odboru provozu silničních vozidel. Je uznávaným odborníkem v oblasti evropských a světových technických předpisů pro konstrukci silničních vozidel.

Ing. Tunkl bude s ním v následujících dvou měsících spolupracovat aby se zajistil hladký přechod.