změna ve vedení společnosti porsche čr | Aktuality | autoweek.cz

Změna ve vedení společnosti Porsche ČR

Změna ve vedení společnosti Porsche ČR

05.12.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Vratislav Strašil, jednatel společnosti Porsche ČR, přechází na pozici jednatele Volkswagen Financial Services v ČR. Jeho nástupcem bude Jan Hurt, který největšího dovozce automobilů do ČR povede společně se současným jednatelem Franzem Pommerem.
Vratislav Strašil (na fotografii vpravo), dosavadní jednatel Porsche Česká republika, se od 1. ledna 2019 stane novým výkonným ředitelem Volkswagen Financial Services. Ve funkci nahradí Joachima Ewalda, který odchází na novou vedoucí pozici ve skupině Volkswagen Financial Services.
 
Vratislav Strašil spolu s Franzem Pommerem převzal vedení společnosti Porsche Česká republika 1. ledna 2014. Po čtyřech letech jejich působení zdvojnásobila společnost dodávky vozů značek Volkswagen, Audi, Seat a Volkswagen Užitkové vozy do ČR z 27 000 v roce 2013 na 54 000 v roce 2017. Značky Volkswagen osobní vozy a Volkswagen Užitkové vozy v tomto období značně posílily svoje pozice a jsou s náskokem číslem 1 v žebříčku dovážených značek. Obrat za toto období vzrostl ze 13,8 miliardy na 29,4 miliardy Kč, což firmu posunulo na 16. místo v žebříčku největších společností v České republice Czech Top 100.
 
V uplynulých letech se Vratislav Strašil zaměřil rovněž na propagaci elektromobility značek zastupovaných společností Porsche ČR na českém trhu, včetně etablování Demo e-Car programu. Spolu s Franzem Pommerem připravili oba jednatelé nové dealerské smlouvy a standardy platné od roku 2020.
 
Ing. Vratislav Strašil zahájil svou profesní kariéru v koncernu Volkswagen v roce 1994. Působil v řadě manažerských pozic v rámci Škoda Auto, poté vedl importéra značky Seat ve Švédsku. Odtud přesídlil do Prahy, kde v letech 2007-2011 řídil značku Volkswagen osobní vozy. Od roku 2011 řídil dovozce značky Volkswagen osobní vozy v Rusku a v roce 2014 se stal jednatelem Porsche Česká republika.
 
Od 1. února 2019 se jednatelem Porsche Česká republika stane Ing. Jan Hurt (na fotografii vlevo). Do vedení Porsche Česká republika přichází ze společnosti Škoda Auto, kde působil na pozici ředitele pro rozvoj mezinárodního fleetového obchodu a rozvoj mezinárodní dealerské sítě. Předtím pracoval v několika vysokých manažerských pozicích v rámci koncernu Volkswagen. Byl mj. vedoucím prodeje značky Seat pro severní, střední a východní Evropu, regionálním ředitelem prodeje společnosti Škoda Auto pro střední a východní Evropu a ředitelem importérské organizace značky Škoda v Rusku.
 
Volkswagen Financial Services během úspěšného vedení Joachima Ewalda zažíval v posledních pěti letech růst díky produktovým inovacím v oblasti pokročilé mobility pro retailové i firemní zákazníky. Díky zkušenostem Vratislava Strašila bude společnost pokračovat po této cestě a prosazovat klíčové strategické prvky Volkswagen Financial Services.
 
„Jsme velmi rádi, že se vedení české pobočky ujímá právě pan Strašil, který získal za posledních 25 let svého působení v rámci koncernu Volkswagen široké zkušenosti na různých pozicích v mnoha zemích. Český trh zná velmi dobře, excelentně se orientuje v dealerské síti i produktech, které budou na trh teprve uvedeny,“ říká Lars-Henner Santelmann, předseda představenstva Volkswagen Financial Services AG.