zoo dvůr králové a nissan představily projekt e-safari | Aktuality | autoweek.cz

ZOO Dvůr Králové a Nissan představily projekt E-safari

ZOO Dvůr Králové a Nissan představily projekt E-safari

20.07.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

ZOO Dvůr Králové společně s automobilkou Nissan představily nový projekt s názvem E-safari, který má podpořit využívání elektromobilů místo klasických aut.
Návštěvníci tak mají možnost zapůjčit si v ZOO elektromobil Nissan Leaf a projet s ním Safari. Navíc, ti kteří dorazí ve svém vlastním elektroautě, se mohou do safari během hlavní sezony vydat za polovinu.
 
ZOO Dvůr Králové vyvíjí aktivity v mnoha ochranářských projektech zejména v Africe, tentokrát se však zaměřila na kampaň orientovanou na využití elektromobilů v ČR.
 
„Do projektu E-safari jsme se společně s automobilkou Nissan pustili zejména proto, abychom návštěvníkům umožnili zkusit si na vlastní kůži jízdu elektromobilem, jejichž provoz je k přírodě mnohem šetrnější než jízda klasickými auty. Zvýhodněnou cenou za projížďku po safari pro ty, kteří přijedou vlastním elektromobilem, považujeme za další způsob, jak veřejnost upozornit na to, že existují environmentálně přijatelnější způsoby osobní dopravy,“ řekl k projektu ředitel dvorské ZOO Přemysl Rabas.
 
Pro návštěvníky ZOO, ale i pro ubytované hosty v Safari Park Resortu, bude od 18. července každý den během hlavní sezony k zapůjčení elektromobil Nissan Leaf, kterým bude možné projet safari od 9 do 18 hodin. Doba projížďky je stanovena na 50 minut. Zapůjčení vozu je pro veřejnost zdarma, hradí se pouze jízdenka do Safari. Na ty, kteří dorazí svým vlastním elektromobilem, čeká u pokladny na vjezd do safari 50% sleva.
 
„Jsme moc rádi, že jsme mohli společně se zoo a naším autorizovaným dealerem Auto In projekt E-safari spustit. Nissan Leaf je nejprodávanější elektromobil na světě a nyní dostanou návštěvníci Safari možnost si ho zdarma vyzkoušet. Ideální způsob, jak podpořit elektromobilitu. Věříme, že výhody elektromobilu, mezi které patří například bezemisní provoz a mimořádná tichost, ocení nejen návštěvníci, ale také zvířata,“ řekl k projektu ředitel Nissan Sales CEE Vlastimil Čepička.
 
Do budoucna plánuje dvorská zoo nechat vybudovat na parkovišti dobíjecí stanici pro elektromobily, o jejíž provozování se uchází společnost ČEZ. „Máme zájem vybudovat v areálu ZOO Dvůr Králové zázemí pro rozvoj elektromobility. Mohlo by se jednat jak o interní dobíjecí stanice pro potřeby vozového parku ZOO, tak i o veřejné dobíjení pro návštěvníky safari“ říká manažerka řízení produktů ČEZ ESCO Lucie Bedrníčková.
 
Spuštění projektu E-safari předcházela akce Den s Nissanem. V prostorách ZOO se konalo slavnostní předání elektromobilů Nissan Leaf dvorské ZOO a během dvou víkendových dnů měli návštěvníci možnost zapůjčit si elektromobily Nissan, kterými se mohli bezplatně vydat do Safari. Nabídka byla platná pro prvních 50 padesát rodin, které se přihlásily v informačním stánku Nissan. Den s Nissanem se bude opakovat na konci prázdnin, 26. a 27 srpna.