jaguar land rover koupil sbírku historických vozidel | Auto archív | autoweek.cz

Jaguar Land Rover koupil sbírku historických vozidel

Jaguar Land Rover koupil sbírku historických vozidel

30.07.2014 | Rybecký Vladimír | Auto archív

Oddělení Jaguar Land Rover Special Operations si pořídilo největší známou sbírku klasických britských vozů na světě. Jedná se o kolekci 543 modelů Jamese Hulla.

Společnost Jaguar Land Rover koupila největší soukromou sbírku klasických britských vozů. Kolekce Jamese Hulla čítá 543 automobilů. Ve sbírce se objevují modely jako výrobky firmy Swallow Sidecar a na zakázku postavené Austiny Seven, dále pak pestrá škála předválečných modelů SS, sedm vozů XK 120 včetně vzácné verze s hliníkovou karoserií, C-Type a D-Type, XK SS, osm E-Type, 30 klasických sedanů Jaguar Mark, 19 modelů XJS a přes 20 vozů XJ, jejichž předchozími majiteli byly zajímavé a slavné osobnosti.

 

 Většina těchto vozů je v mimořádně dobrém stavu a váže se k nim pozoruhodný příběh. O historické veterány bude pečovat nová dílna Jaguar Heritage, která sídlí na historické Browns Lane v Coventry a nabízí jak zárukou kryté opravy, tak restaurování klasických modelů značky Jaguar.

 

Tato akvizice je součástí zvýšeného úsilí společnosti Jaguar Land Rover pečovat o bohatý historický odkaz, který se váže k oběma značkám. Navazuje na nedávné vytvoření divize Special Operations, která byla založena, aby rozvíjela a dohlížela na historické dědictví a vytvářela speciální vozy, jako je Jaguar F-Type Project 7, který byl představen před několika týdny.

 

Oddělení Jaguar Heritage, které je součástí divize Special Operations, nedávno oznámilo výrobu série odlehčených verzí E-Typu z roku 1963 s použitím originálních dílů. Nové E-Typy Lightweights budou ručně vyrobeny vysoce kvalifikovanými řemeslníky v novém zařízení na Browns Lane, necelých sto metrů od místa, kde byly v roce 1963 vyrobeny původní vozy.

 

Vozy ze zakoupené sbírky budou aktivně využívány pro podporu značky, zkušenostní marketing a globální akce značky Jaguar.

  • Jaguar Land Rover koupil sbírku historických vozidel
  • Jaguar Land Rover koupil sbírku historických vozidel
  • Jaguar Land Rover koupil sbírku historických vozidel