100 chevroletů pro sos dětské vesničky | Autoservis | autoweek.cz

100 Chevroletů pro SOS dětské vesničky

100 Chevroletů pro SOS dětské vesničky

07.11.2011 | | Autoservis

SOS dětské vesničky převzaly 100. automobil v čase 100. narozenin značky Chevrolet. Partnerství mezi Chevroletem a SOS dětskými vesničkami bude pokračovat i. v roce 2012.

Chevrolet oslavil své 100. výročí v magickém stylu s mimořádnými hosty na oslavě v Římě. Moderátorka, italská herečka Maria Grazia Cucinottaová popřála Chevroletu ke stým narozeninám a přivítala děti z SOS dětské vesničky Řím.

Po oznámení na začátku roku 2011, že Chevrolet nebude přijímat narozeninové dary, ale v rámci partnerství s SOS dětskými vesničkami je bude rozdávat v podobě 100 automobilů, Chevrolet s hrdostí odevzdal poslední dvě vozidla, Chevrolet Cruze a Chevrolet Orlando SOS dětské vesničce Řím.

Tato iniciativa zvýšila mobilitu dětí a jejich SOS partnerů a také schopnost sociálních pracovníků zúčastněných na SOS Family Strengthening Programs (programy zaměřené na pomoc sociálně slabým rodinám) navštěvovat znevýhodněné rodiny v komunitách.

"Kompakt Cruze a sedmisedadlové Orlando budou velmi vítány pro mnoho různých aktivit v naší vesničce," řekl Paolo Contini, ředitel SOS dětské vesničky Řím.

"SOS matky potřebují mobilitu, protože musí překonávat stejné překážky související s provozem velké domácnosti, jako jiní rodiče. Ne vždy je jednoduché využít veřejnou dopravu; abychom mohli podporovat naše děti, a proto je mobilita pro nás absolutně klíčová," vysvětlil Contini.

"SOS dětské vesničky pomáhají potřebným dětem téměř tak dlouho, jako my prodáváme auta. Budeme pokračovat v našem partnerství s SOS dětskými vesničkami také v roce 2012 a později. Je to skvělá organizace," řekl Wayne Brannon, prezident a výkonný ředitel Chevrolet Europe.

Přítomné pobavil a k oslavám se připojil i věhlasný iluzionista Andrew Basso, kterého na World Magic Seminar v Las Vegas v roce 2004 označili velikáni magie Lance Burton, Jeff McBride a Eugene Burger za vycházející talent a poté se stal nejmladším vítězem titulu Escape Champion na World Escapology Convention v Los Angeles v roce 2005. Poté vystoupila jedna z největších současných italských hudebních hvězd Marco Carta.

Čtyři se stovky Chevroletů byly předány i SOS dětským vesničkám v České republice.