aaa auto vylepšilo historický rekord | Autoservis | autoweek.cz

AAA Auto vylepšilo historický rekord

AAA Auto vylepšilo historický rekord

09.01.2020 | | Tiskové zprávy

Skupina Aures Holdings v roce 2019 prodala 86 000 aut. Nejvíce vozů se tradičně prodala v České republice. Na druhé Slovensko se začíná dotahovat Polsko.
Navzdory zpomalení, které bylo patrné v celém sektoru nových i ojetých vozů, dosáhla skupina Aures Holdings i v roce 2019 prodejní rekord. V síti 57 prodejních a výkupních poboček AAA Auto zákazníci nakoupili 86 000 zánovních a ojetých vozů, což bylo o 3000 víc než v roce 2018.
 
V České republice skupina se 47 000 vozy udržela pozici největšího domácího prodejce automobilů v rámci jednoho subjektu. Největšího růstu docílila v Polsku, kde prodala oproti roku 2018 o 58 % více aut - celkem téměř 15 000.
 
„Těší mě, že i když není situace na trhu příliš příznivá, dokázali jsme v rámci skupiny udržet růst prodejů a překonali loňský rekord. Rok 2019 je tedy zatím nejúspěšnějším v historii společnosti, a to jak z pohledu počtu prodaných vozů, tak z hlediska rozvoje pobočkové sítě, která se rozrostla už na 57 prodejních a výkupních míst. Největší dík za to patří naším téměř třem tisícovkám zaměstnanců, ale také téměř 170 000 zákazníků, kteří od nás minulý rok vůz koupili nebo ho u nás prodali,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti Aures Holdings, která mezinárodní síť autocenter AAA Auto provozuje.
 
„Od doby po krizi jsme dokázali v rámci střední Evropy naše prodeje více než zdvojnásobit a věřím, že i díky pokračující expanzi v Polsku a rozšiřování či rekonstrukci poboček v ostatních zemích letos počet zobchodovaných aut ještě výrazně zvýšíme,“ dodala Karolína Topolová.
 
Nejoblíbenějším prodávaným vozem v celé skupině je již dlouhodobě Škoda Octavia, zvláště v České republice a na Slovensku, kde obsadila s přehledem první místa. V Polsku obsadila třetí pozici, v Maďarsku až pátou. Druhé a třetí místo u nás i na Slovensku drží Škoda Fabia a Volkswagen Passat. Zajímavostí je, že zatímco Fabia je druhým nejoblíbenějším vozem v ČR a SR a v Polsku hájí 4. pozici, v Maďarsku je až na 19. místě. V Polsku a Maďarsku je na prvním místě Opel Astra a druhou pozici drží Ford Focus. V Maďarsku jsou obecně oblíbené pro nás ne až tak běžné vozy, jako například třetí Suzuki Swift.  Skokanem letošního roku je Škoda Rapid, která se letos posunula v ČR až na 4. pozici a v celé skupině je na 6. místě.
 
V roce 2019 opět výrazněji poskočily v oblibě SUV, kterých se v síti autocenter AAA Auto prodalo o 14 % více než v předešlém roce. Zajímavostí je, že většinou nešlo o vozy s pohonem všech kol. Významněji stoupl také zájem o off-roady (+11 %) a o vozy MPV (+8 %). V celkovém souhrnu si 35 % zákazníků pořizuje karoserii hatchback a 24 % kombi.
 
Trendem uplynulého roku byl zvýšený zájem o varianty se zážehovými motory - 55 % zákazníků si odvezlo vůz na benzin. Poprvé v téměř třicetileté historii skupiny klesla tak výrazně poptávka po dieselech.