aktivně do práce | Autoservis | autoweek.cz

Aktivně do práce

Aktivně do práce

03.08.2016 | | Autoservis

Firma Bosch Diesel byla opětovně oceněna jako Cyklozaměstnavatel Jihlavy. Do akce Do práce na kole se v roce 2016 zapojilo více než 120 zaměstnanců jihlavské firmy Bosch. V rámci vzájemné motivace sestavili zaměstnanci firmy Bosch 43 cyklotýmů a najeli více jak 36 000 km.
Sportovní vyžití, podpora zdraví a ještě možnost něco vyhrát: tím vším se vyznačuje iniciativa „Do práce na kole“. V době pořádání akce, od 1. května do 30. května 2016, jezdili zaměstnanci firmy Bosch v Jihlavě do práce na kole, a to jak přímo z domu, tak i v kombinaci s veřejnými dopravními prostředky. V rámci vzájemné motivace mohli zaměstnanci vytvářet společné cyklotýmy.
 
V letošním roce se do cyklosoutěže zapojilo celkem 124 zaměstnanců jihlavské firmy Bosch. Ti sestavili celkem 43 cyklotýmů. To je o 51 nových jezdců a 16 týmů více než v předcházejícím roce. Firmě Bosch se tak v Jihlavě i letos povedlo zapojit nejvíce jezdců a vytvořit nejvíce cyklotýmů. V červenci proto firma opět získala ocenění za první místo v kategorii „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“. Zaměstnanci firmy jezdili na kole pravidelně každý den a v době akce celkově urazili na cestě do práce 36 261 km.
 
Vedle domácích zaměstnanců se cykloakce zúčastnili i dva zahraniční zaměstnanci firmy Bosch, kteří aktuálně pracují v Jihlavě - Yukitoshi Shimmi z Japonska a Suneel Prabhu z Indie.
 
A jak vypadaly celkové výsledky vnitrofiremní cyklistické soutěže? V kategorii mužů najel nejvíce kilometrů David Sýkora (1859 km), v kategorii žen byla nejúspěšnější Jitka Křížová (1056 km). V kategorii cyklotýmů byl nejlepší tým Bosch TEF 3 ve složení Petr Šlechtický, Josef Vítů, Jaroslav Horský a Lubomír Hrdlička. Tento tým společně najel 3320 kilometrů.
 
V rámci akce „Do práce na kole“ ujeli účastníci v celé České republice na 1,5 miliónu kilometrů, což odpovídá úspoře 212 tun CO2.
 
Většina účastníků nejezdí na kole jen v období soutěže. Firma Bosch v Jihlavě se do akce „Do práce na kole“ aktivně zapojuje od roku 2013. Titul „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“ získala poprvé v roce 2013, v roce 2014 titul „Cyklozaměstnavatel České republiky“.