aplikace green-zones již ke stažení | Autoservis | autoweek.cz

Aplikace Green-Zones již ke stažení

Aplikace Green-Zones již ke stažení

16.08.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Se začátkem letních prázdninových cest byla připravena zdarma ke stažení aplikace Green-Zones pro všechny evropské ekologické zóny jako webová aplikace nebo aplikace pro chytré telefony se systémem android. V nejbližších dnech bude k dispozici také v Play-Store.
Díky aplikaci Green-Zones se turisté, stejně jako provozovatelé autobusových a spedičních doprav dozvědí, kde přesně se ekologické zóny nacházejí, jakou plaketu pro konkrétní zemi a trasu potřebují, příp. v které dny není do ekologické zóny vjezd povolen vůbec. Prostřednictvím aplikace je možné jednoduše objednat veškeré evropské ekologické plakety, a to v pěti jazycích (německy, anglicky, francouzsky, polsky a španělsky).
 
Aplikace je komplexní s jednoduchým používáním. Nezáleží na tom, zda potřebujete vjet do stálé nebo z důvodů zhoršených povětrnostních podmínek dočasně platné ekologické zóny, ani na tom, které ze 17 typů vozidel s různým pohonem má vjezd povolen - aplikace zodpoví všechny otázky, aby bylo možné bez pokut podle plánu projet džunglí evropských plaket. V budoucnu bude aplikace denně do databanky Green-Zones přejímat i informace o stálých či dočasných zákazech vjezdu vozidel se vznětovými motory. Bez aplikace by neměl cestovat nikdo, kdo se chce vyhnout nepříjemným překvapením v podobě objížděk či pokut.
 
Stav jednotlivých zón je možné sledovat v reálném čase a po 20. hodině také pro následující cestovní den. Komerční doprava, autobusoví dopravci i individuální cestovatelé jsou díky aplikaci nezávislí na lokálních informačních zdrojích v cizí řeči. Velkým komfortem je geodetické zpracování map. Neukazuje pouze hranice jednotlivých zón ve formě obrázků, ale je možné jej díky funkci zoom přiblížit až do blízkosti čísel popisných na domech.
 
Hlášení stavu prostřednictvím komunálních úřadů a měst stále častěji se opakujícího vydávání varování před polétavým prachem, ozónem či oxidy dusíku jsou nahrávána denně. Plánuje se zavedení hlášení prvního varování před zákazy vjezdu, které jsou stále častější ve francouzských ekologických zónách a v Německu začnou být aktuální se zavedením zákazu vjezdu vozidel se vznětovými motory od roku 2018.
 
Další vylepšení a aktualizace budou postupně zaváděny prostřednictvím koupě aplikace. Pro zákazníky Green-Zones budou aktualizace samozřejmě zdarma a přístup bude umožněn pomocí zaslaného kódu.
 
Aplikaci už je možné stáhnout v Play-Store, pro iOS přes App-Store od 20. srpna 2017.