automechanika birmingham 2017 s českou účastí | Autoservis | autoweek.cz

Automechanika Birmingham 2017 s českou účastí

Automechanika Birmingham 2017 s českou účastí

07.06.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

V National Exhibition Centre Birmingham byla oficiálně otevřena česká společná expozice na výstavě Automechanika. Hlavním cílem je vytváření kontraktačních příležitostí. Mezi osmi vystavovateli v rámci české oficiální účasti je polovina zástupců členských firem AutoSAP.
Českou oficiální účast na veletrhu Automechanika v Birminghamu poprvé pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR na návrh AutoSAP. Na veletrhu se očekává účast až 800 vystavovatelů z celého světa, z nichž 250 bude na tomto místě vystavovat poprvé.
 
Na největší akci tohoto druhu ve Spojeném království se ve dnech 6. - 8. června 2017 představí mj. společnosti Brano Group, Brisk Tábor, Tesla Blatná, a ZPV Rožnov. Českou společnou expozici realizují Veletrhy Brno.
 
Po tři dny se zde budou setkávat výrobci dílů a příslušenství pro automobilový průmysl s distributory, zástupci nezávislých dílen, autocenter i se všemi dalšími, kteří patří do velkého automobilového průmyslu. AutoSAP se aktivně zasazuje o nalezení nejlepších míst pro prezentaci českého autoprůmyslu.
 
V rámci doprovodného programu je připraveno několik akcí pro vystavovatele. Ve středu 7. června 2017 proběhne Czech Business Day přímo v české expozici, kde vystoupí zástupci MPO, Velvyslanectví České republiky ve Velké Británii, CzechTrade Londýn a AutoSAP. Kromě toho pořádá veletržní správa pro vystavovatele akci Meet the Buyer, kam se už přihlásilo okolo 20 velkých odběratelů automobilového průmyslu.
 
Česká společná expozice v Birminghamu navazuje na úspěšnou českou oficiální účast na veletrhu Automechanika Frankfurt 2016, kde se v rámci oficiální účasti na kontraktačním veletrhu představily se svojí nabídkou členské i nečlenské firmy AutoSAP. Ministerstvo průmyslu a obchodu poskytuje základní výstavní plochu a hradí základní stavbu společné expozice. Vystavovatelé si hradí nadstandardní vybavení své části expozice a využívají společné zázemí. Celkovou přípravu expozice, informační brožuru a doprovodný program zajišťuje realizátor.