autopojištění od allianz při záměně paliva | Autoservis | autoweek.cz

Autopojištění od Allianz při záměně paliva

Autopojištění od Allianz při záměně paliva

04.09.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Nejednoznačné názvy pohonných hmot jsou častým důvodem jejich záměny. Je správnou volbou MaxxMotion, Efecta nebo FuelSave? Nejjednodušší je zeptat se obsluhy o jaký druh paliva jde. Narazit ale můžete i v zahraničí - máte natankovat sans plomb, etanol nebo motorinu?
I když tankovací pistole na motorovou naftu je širší, než na benzin, přesto není výjimkou ani záměna benzinu za naftu. Motoristé, kteří mají u Allianz sjednané nové autopojištění, mají v případě omylu výhodu. Nemusí shánět hadičku na vyčerpání špatně natankovaného paliva, protože jim stačí obrátit se o pomoc na svoji asistenční službu.

V Evropě dochází ke sjednocení značení pohonných hmot. Standardní benzin by měl mít označení E5 a nafta B7. Číslo u písmene znamená podíl biosložky v palivu. Mohou se tedy objevovat i paliva jako např. E10 nebo B30. Názvy jsou různé, ale pistole, které řidiči zasunují do nádrží svých vozů stejné.

O tom, že záměna paliva není nic neobvyklého, svědčí i statistika asistenční služby Allianz.  Za poslední dva roky vzrostl počet zásahů - zatímco za celý rok 2016 pomohla 106 řidičům, kteří načerpali špatné palivo, letos to už bylo 184 případů. Pomoc se přitom nevztahuje jen na území České republiky - zasahovala i při 16 případech v zahraničí. Ještě častěji asistenční služba pomáhala řidičům, kterým při cestách mimo Českou republiku došlo palivo. Jen letos to bylo 32 řidičů.
 
„Věříme, že sjednocení názvů přispěje ke snížení počtu našich zásahů. Pokud ale někdo skutečně omylem natankuje špatné palivo, nemusí se obávat, že by se mu pomoci v budoucnu nedostalo. Tuto službu poskytujeme všem řidičům s naším novým autopojištěním,“ říká metodik autopojištění Allianz pojišťovny Václav Dub.