autosedačky britax römer potvrdily vedoucí pozici | Autoservis | autoweek.cz

Autosedačky Britax Römer potvrdily vedoucí pozici

Autosedačky Britax Römer potvrdily vedoucí pozici

18.11.2015 | Rybecká Ivana | Autoservis

Dětské autosedačky Britax Römer obstály v podzimním mezinárodním testu autosedaček na výbornou. Vynikající hodnocení získaly ve všech srovnávaných kategoriích. Test uskutečnily autokluby v čele s ADAC spolu se spotřebitelskými organizacemi z Německa, Rakouska a Švýcarska.
Podzimní test srovnával celkem 22 dětských autosedaček různých typů. Pouze 13 z nich získalo kladné hodnocení, 6 výrobků ztratilo body především kvůli zvýšené přítomnosti škodlivých látek v materiálech, z nichž jsou vyrobeny.
 
Společnost Britax Römer, která nabízí kompletní řadu dětských autosedaček, uspěla ve všech testovaných kategoriích, tedy v bezpečnosti, obsluze sedačky, její ergonomii i nezávadnosti materiálů. Tím potvrdila výsledky jarního hodnocení a upevnila svou pozici lídra na trhu.
 
„Každé pozitivní výsledky testů nás pouze utvrzují v tom, že jdeme tím správným směrem. Usilujeme o to, aby si lidé byli jisti bezpečností našich výrobků, aby cestovali svobodněji a zároveň stylově,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Britax Römer Paul Gustavsson.
 
V testu se objevily tři dětské autosedačky z portfolia Britax Römer. Na autosedačce King II LS, která je určená dětem ve věku od jednoho roku do čtyř let a s tělesnou hmotností 9 až 18 kg, porota ocenila především nulovou přítomnost škodlivých látek. Vynikající hodnocení získala sedačka také v kategoriích obsluha a ergonomie.
 
Absenci nebezpečných materiálů, které by mohly ohrozit zdraví malých pasažérů, ohodnotila porota maximálním počtem bodů také autosedačky Kid II a Kidfix SL, vhodné pro děti od čtyř do 12 let s hmotností od 15 do 36 kg. Tyto sedačky získaly nejvyšší hodnocení také za snadnou obsluhu, body nasbíraly i z hlediska bezpečnosti a ergonomie.