autotým představuje online katalog kontrolovaných vozů | Autoservis | autoweek.cz

Autotým představuje online Katalog kontrolovaných vozů

Autotým představuje online Katalog kontrolovaných vozů

06.06.2017 | | Autoservis

Společnost Autotým uvedla nový produkt - Katalog kontrolovaných vozů v online verzi. Jedná se o novou inzertní platformu, kterou může zákazník využít pro nákup ojetého vozu.
Základním principem tohoto produktu je možnost online výběru výhradně mezi skutečně existujícími a Autotýmem fyzicky kontrolovanými ojetými vozy z nabídky prodejců po celé ČR. Díky výraznému označení kontrolovaného vozu přímo v místě jeho prodeje se však sekundárně tento projekt otvírá také těm, kteří při výběru ojetiny preferují fyzickou návštěvu prodejců.     
 
Vývoj Katalogu kontrolovaných vozů trval 9 měsíců. Na jeho počátku byl záměr umožnit zájemcům o koupi ojetého vozu vlastní vyhledávání na přehledné inzertní platformě. Mezi dalšími cíli vývoje tohoto náročného projektu bylo vytvořit pro zákazníky databázi, která by zaručovala výběr mezi skutečně existujícími a fyzicky kontrolovanými ojetými vozy označené speciální samolepkou v nabídkách prodejců ojetin po celé ČR.
 
„Právě současná situace na velkých inzertních auto-portálech, kde jsou velmi často v nabídce neexistující vozy s nápadně nízkou prodejní cenou, nás přivedla k tomuto projektu. Chceme tímto přednostně nabízet ty ojeté vozy, které základně splňují naše kritéria pro doporučení zákazníkovi. Dalším zákaznickým benefitem je ekonomické zvýhodnění vlivem kumulací našich služeb při využití online Katalogu kontrolovaných vozů, a to vše z pohodlí domova. Naše nová inzertní platforma katalogu disponuje jednoduchým a velmi srozumitelným prostředím pro vyhledávání nezávisle kontrolovaného ojetého vozu, ale svoji podstatou pomáhá uvedený projekt i lidem, kteří nevyužívají při koupi ojetin počítačového prostředí,“ vysvětluje Jiří Beneš, vedoucí oddělení styku se zákazníky společnosti Autotým.
  
Databáze online Katalogu kontrolovaných vozů je tvořena třemi základními zdroji:
1) Fyzickou kontrolou a označením vozu (samolepka s VIN a datem kontroly) odborným rádcem Autotýmu v místě jeho prodeje (po celé ČR). Tento proces je podmíněn objednávkou kontroly ze strany prodejců vozu. Na celém voze proběhne základní prověření čítající 110 kontrolních bodů s testovací jízdou technika, o čemž vznikne Protokol Autotýmu s podrobnou fotodokumentací. Vůz je poté označen speciální samolepkou a zařazen do databáze. Kontrola neobsahuje prohlídku v partnerském autoservisu a ověření historie vybraného vozu.
2) Zveřejněním již prověřeného ojetého vozu ze stávající standardní služby Autotýmu, který si však nakonec zákazník z jakéhokoliv důvodu nezakoupil.
3) Zveřejněním vozů, které si jejich majitelé nechali prověřit Autotýmem s cílem bezproblémového prodeje (současný balíček Super).
 
Zákazník vybírající vůz v online Katalogu kontrolovaných vozů nebo fyzicky při návštěvě u prodejce může, formou dokoupení služby, získat kompletní Protokol Autotýmu z prohlídky s podrobnou fotodokumentací v ceně 500 Kč (vč. DPH). Stejně tak si může doobjednat prohlídku technikem Autotýmu v partnerském servisu za cenu 1000 Kč + sazba 9 Kč/km z výjezdního místa či ověření historie vozu za 500 Kč.
 
V porovnání se stávající nabídkou Autotýmu formou jednotlivých balíčků ušetří zákazník při použití online Katalogu kontrolovaných vozů nejen svůj čas, ale také až 990 Kč díky výhodné kumulaci služeb u tohoto nového produktu.
 
Připravena je nabídka dalších produktů např. formy financování, pojištění, povinného ručení či zabezpečení vozu dle přání zákazníka.
 
V České republice se do tohoto projektu nezávislého kontrolování ojetých vozů zapojilo již více jak 40 prodejců ojetých vozů a za poslední měsíc jejich počet aktuálně narostl o 28 %.
 
  • Autotým představuje online Katalog kontrolovaných vozů
  • Autotým představuje online Katalog kontrolovaných vozů
  • Autotým představuje online Katalog kontrolovaných vozů
  • Autotým představuje online Katalog kontrolovaných vozů
  • Autotým představuje online Katalog kontrolovaných vozů