autu roku svítí světlomety od varroc lighting systems | Autoservis | autoweek.cz

Autu roku svítí světlomety od Varroc Lighting Systems

Autu roku svítí světlomety od Varroc Lighting Systems

12.02.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Auto roku 2018 v České republice Škoda Karoq má světlomety ze společnosti Varroc Lighting Systems. Prémiový výrobce světlometů z Nového Jičína získal ocenění Dodavatel pro Auto roku 2018 v České republice již podruhé.
Stejně jako v roce 2016, tak i pro tento rok získala společnost Varroc Lighting Systems prestižní certifikát Dodavatele pro Auto roku 2018 v České republice. Toto profesní uznání vyhlašuje každoročně Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) pro firmy, které dodávají komponenty pro vítězný vůz v anketě Auto roku. Vítězným vozem se stala Škoda Karoq, které osvětlují cestu přední světlomety a zadní svítilny právě z dílny Varroc.
 
Na vývoji a konstrukci obou lamp pro Škodu Karoq pracovalo vývojové centrum společnosti Varroc Lighting Systems v Ostravě. Zkušeným designérům a konstruktérům se podařil moderní design automobilu skloubit se špičkovými světelnými technologiemi. Zadní svítilna je kombinací klasických žárovkových a LED technologie pro obrysovou funkci. Homogenní vzhled se podařilo dosáhnout díky použití difúzních mléčných materiálů. Pro vozy Škoda typický prvek českého křišťálu na zadní svítilně zastupuje nasvícený filtr s krystalickým efektem, který tvoří velmi efektní detail.
 
Ostře řezané hlavní světlomety s mlhovými světly jsou umístěny na úrovni masky chladiče. Světlomety nabízejí v základní verzi kromě žárovkových funkcí také funkci denního svícení LED DRL (Daytime Running Light). Ve vyšší variantě se jedná o Full LED světlomety s AFS funkcí (Adaptive Frontlight Systém – systém řízení předních světlometů). AFS pracuje v sedmi režimech, kdy prostřednictvím ovládání svazku potkávací funkce, odbočovacího světla integrovaného do mlhové funkce a statického přídavného odbočovacího světla optimálně osvětlí vozovku i s okolím a přizpůsobí osvětlení vozovky různým jízdním situacím v závislosti na jízdních a povětrnostních podmínkách. Odborníkům z Varroc se tak podařilo významně zvýšit bezpečnost jízdy.
 
Díly, které se vyrábějí ve Varroc Lighting Systems přitom nenese jen vítězný vůz, ale i další dva automobily přihlášené do soutěže. Pro Ford Fiesta společnost, jejíž vývojové centrum sídlí v Novém Jičíně, dodává stejně jako pro vítěznou Škodu Karoq přední světlomety a zadní svítilny. Další z nominovaných vozů, Citroën C3 Aircross, odebírá z výrobní linky tohoto prémiového výrobce světlometů denní svítilny. 
 
„Máme za sebou mimořádně úspěšný rok. V Novém Jičíně jsme otevírali nejmodernější vývojové centrum, v Číně testovací laboratoř vybavenou světelným tunelem, v Maroku připravujeme otevření nového výrobního závodu a společnost expandovala i do Jižní Ameriky. Našimi světly jsou vybaveny běžné užitkové vozy, ale i luxusní automobily. Do technologického a technického rozvoje kontinuálně investujeme spoustu energie a prostředků. Udělení profesních kvalitativních ocenění, jakým je i certifikát Dodavatele pro Auto roku, potvrzuje, že zaměření na kvalitu a inovace je správnou cestou,“ konstatuje Todd C. Morgan, viceprezident společnosti Varroc Lighthing Systems.
 
Cílem vyhlašování Dodavatele pro Auto roku v České republice je propagace nejnovějších modelů automobilů a spolu s nimi i inovativních technických řešení.