barth racing představil tým pro dakar 2018 | Autoservis | autoweek.cz

Barth Racing představil tým pro Dakar 2018

Barth Racing představil tým pro Dakar 2018

14.11.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Bezmála sedm tisíc lidí zavítalo na pardubický zimní stadion, kde se konal Barth Day, oslava 20. výročí založení Autocentra Barth. Během akce se uskutečnila více než stovka předváděcích jízd a vrcholem bylo představení závodního týmu Barth Racing, který v lednu pojede Rallye Dakar 2018.
Barth Day, který byl oslavou 20. narozenin Autocentra Barth, přilákal na zimní stadion v Pardubicích hlavně rodiny s dětmi. Dospělí mohli otestovat elektromobil Tesla, pro jejich potomky byly připraveny čtyřkolky s improvizovanou závodní tratí, fanoušci motosportu zase obdivovali závodní Peugeot 3008 DKR, který letos triumfoval na Dakaru. Specialitou byla do posledního šroubku rozebraná Škoda Octavia s nájezdem 500 000 km.
 
Na okolnosti založení firmy Autocentrum Barth před 20 lety zavzpomínal její majitel Michal Burkoň: „Měli jsme tehdy reklamní agenturu, pro kterou jsme sháněli auta na rozvoz našich zakázek. Zjistili jsme, že moc možností není, a tak jsme si prostě založili vlastní firmu prodávající auta.“
 
Na Barth Day byl oficiálně představen i tým Barth Racing, který se vydá na trať Rallye Dakar 2018. „Vždy jsem se chtěl podívat do Jižní Ameriky a Dakar byl dobrou záminkou. Věřím, že ani v příštím ročníku se kluci neztratí, všichni dojedou až do cíle a nikomu se nic nestane,“ usmívá se Burkoň nad okolnostmi vzniku týmu, který letos vyráží do Jižní Ameriky již počtvrté.
 
Za Barth Racing se do jubilejního 40. ročníku podívají dvě čtyřkolky, dva motocykly a jedno ostré soutěžní auto. Hvězdami týmu jsou pětinásobný vítěz v kategorii čtyřkolek Josef Macháček a David Pabiška, který na motocyklu dokončil všech 11 ročníků Dakaru, ve kterých startoval. Společně s nimi vysílá pardubická stáj za velkým dobrodružstvím napříč Peru, Bolívií a Argentinou také Škodu Kodiaq, dva Volkswageny - Crafter 4Motion a devítimístný Transporter z Autopůjčovny Barth Rent - a obytný vůz z půjčovny Barth Caravan v roli doprovodných vozidel.
 
V barvách Barth Racing se v nadcházejícím ročníku Rallye Dakar vůbec poprvé objeví ostrý závodní automobil - speciál Ford F150 Evo. Za jeho volant usedne zkušený autokrosový jezdec Boris Vaculík, kterého bude navigovat snad ještě zkušenější Martin Plechatý. Pro Vaculíka to přitom bude dakarská premiéra. Co od ní čeká? „Zůstávám nohama pevně na zemi. Zkušeností s nezpevněným povrchem mám sice spoustu, ale třeba duny jsou pro mě naprostá novinka. Za velký úspěch tudíž budu považovat, když se spolu s Martinem dostaneme bezpečně až do cíle.“
 
Nejslavnější dálková soutěž zavítá podesáté na jihoamerický kontinent. Úvodní etapa startuje v sobotu 6. ledna z peruánského hlavního města Lima, cíl je po 14 měřených vložkách (sedm z nich se pojede ze 100 % v dunách) a bezmála 9000 km v sobotu 20. ledna v argentinské Córdobě.
  • Barth Racing představil tým pro Dakar 2018
  • Barth Racing představil tým pro Dakar 2018
  • Barth Racing představil tým pro Dakar 2018
  • Barth Racing představil tým pro Dakar 2018