benzina překonala metu 400 čerpacích stanic | Autoservis | autoweek.cz

Benzina překonala metu 400 čerpacích stanic

Benzina překonala metu 400 čerpacích stanic

03.11.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, otevřela 400. čerpací stanici a upevnila tak svoji vedoucí pozici na trhu.
Růst počtu stanic Benzina souvisí s přebíráním čerpacích stanic od OMV. Z 65 koupených stanic dosud převzala 54 stanic. Akviziční proces bude ukončen v prvním čtvrtletí roku 2018. Po převzetí stanic od OMV bude mít Benzina 411 stanic.
 
Benzina současně investuje do rozšiřování a zkvalitnění služeb. Vedle zavedení nových paliv Efecta 95 a Efecta Diesel se soustředí na unifikaci vzhledu svých stanic, rozšíření doplňkového prodeje a služeb, modernizaci občerstvení Stop Cafe, ale i na proškolování personálu.
 
Celkový objem investic pro letošní a příští rok přesahuje jednu miliardu korun. Vedle pokračující modernizace připravuje Benzina na příští rok také uvedení dalších nových služeb. Nabídne cashback a řadu služeb vycházejících z připravované mobilní platformy. Firma je připravena i na další růst.
 
Benzina ve své síti nabízí všechny druhy pohonných hmot. Vedle paliv Efecta 95 a Efecta Diesel a prémiových paliv Verva mohou na téměř stovce míst řidiči tankovat také alternativní paliva CNG nebo LPG. Součástí sítě jsou i dvě dobíjecí stanice pro elektromobily ve Vrchlabí a u Humpolce, jejichž provoz Benzina sdílí se svými obchodními partnery.