continental pro elektromobily | Trendy | autoweek.cz

Continental pro elektromobily

Continental pro elektromobily

07.06.2013 | Rybecký Vladimír | Trendy

Společnost Continental přichází s novou technikou pro automobily s elektrickým pohonem. Umožní přesněji stanovit dojezd elektromobilu v závislosti na stavu nabití akumulátoru ale i na profilu silnice před vozem.

Přední dodavatel pro automobilový průmysl Continental představil svůj koncept pro elektromobily "Zjednodušte svůj pohon pro elektrické automobily".

Tato technická novinka funguje současně jako navigační přístroj i ukazatel stavu nabití akumulátoru a zobrazuje dojezd při aktuálním stavu akumulátoru tak, že při výpočtu využívá topografické údaje z navigace v rámci elektronického horizontu eHorizon a data o další spotřebě energie ve voze.

Elektronika firmy Continental rovněž zobrazuje trasu ujetou vozidlem včetně jízdy po dálnici, městem, po venkovské silnici, jízdy do kopce či z kopce a to, zda řidič využívá topení nebo klimatizaci.

Vedoucí divize pro strategii a vývoj firmy Continental, Ralf Lenninger, řekl, že až doposud vozidla odhadovala zbývající dojezd na základě průměrné spotřeby na posledních ujetých kilometrech.

"S touto novou technikou řidiči nabízíme pohled vpřed," dodal Lenninger. "Umožňuje nám mnohem přesnější vyjádření dojezdu, takže se řidič nemusí obávat přerušení jízdy kvůli vybitému akumulátoru."

Vůz je vybaven 12,3'' dotykovým displejem, jenž využívá telematický systém AutoLinQ k monitorování právě probíhajícího procesu dobíjení akumulátoru. Tato technická novinka navíc řidiči naznačí, kdy má vypnout další přístroje spotřebovávající energii nebo v průběhu plánované trasy zastavit u dobíjecí stanice v případě, že stav nabití baterie nestačí k dosažení cílové destinace.