bmw i3 pro potřeby záchranných služeb čr | Autoservis | autoweek.cz

BMW i3 pro potřeby záchranných služeb ČR

BMW i3 pro potřeby záchranných služeb ČR

01.11.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

BMW Group Česká republika zapůjčí šesti zdravotnickým záchranným službám vozy BMW i3 ve verzi s čistě elektrickým pohonem nebo s prodlužovačem dojezdu (REX).
BMW i3 se osvědčuje výjezdových skupinách záchranných služeb po celém světě. Nyní se se tak stane také v České republice. Šestici vozů BMW i3 si do půlročního užívání nebo na 9000 km převzalo šest útvarů státních i soukromých záchranných a zdravotnických služeb z celého území České republiky - kromě dvou vozů pro hlavní město Praha také v Brně, Hradci Králové, Ostravě a Zlíně. Do poskytnutí speciálně upravených vozů BMW i3 záchranným službám se ve spolupráci s BMW Group ČR zapojili také BMW i agenti Renocar Brno, Stratos Hradec Králové a Synot Auto Zlín.
 
Ze šesti poskytnutých vozidel BMW i3 jsou dvě čistě elektrická a čtyři s prodlužovačem dojezdu ve formě spalovacího motoru. Ve všech případech jde o verze BMW i3 94 Ah se zvětšeným akumulátorem a dojezdem 200 km resp. 350 km ve verzi REX. Všechny splňují podmínky vozidel zvláštního určení. Jsou upravené a vybavené technikou americké společnosti Whelen v souladu s vyhláškou 295/2012 pro převoz zdravotnických pracovníků a krevních derivátů. Jde o certifikované majáky a výstražná světla. Každý vůz je vybaven kabelem pro rychlé dobíjení a Charge Now kartou.
 
Klíčky od vozidel z rukou manažerky BMW i v rámci BMW Group Česká republika Jany Dvořákové převzal člen výkonné rady Asociace zdravotnických záchranných služeb MUDr. Martin Houdek.