bosch diesel daroval stavebnice merkur | Autoservis | autoweek.cz

Bosch Diesel daroval stavebnice Merkur

Bosch Diesel daroval stavebnice Merkur

09.10.2014 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Firma Bosch Diesel s.r.o. Jihlava darovala základním školám v Kraji Vysočina technické stavebnice Merkur. Firma Bosch pomáhá v Kraji Vysočina rozvíjet technické vzdělání u žáků základních škol.

Díky věcnému daru firmy Bosch Diesel s.r.o. bude 13 základních škol v Kraji Vysočina od letošního školního roku moci využívat novou učební pomůcku - technickou stavebnici Merkur. V rámci podpory technického vzdělávání a rozvoje zručnosti žáků darovala firma vybraným partnerským školám v Kraji Vysočina celkem 156 těchto stavebnic v hodnotě půl milionu korun. Užitek ze stavebnic bude mít více než 3000 žáků na Vysočině.

Slavnostního předání kompletních sad technických stavebnic Merkur se účastnili kromě ředitelů partnerských základních škol i náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl a obchodní ředitel firmy Bosch Diesel s.r.o. Hermann Butz.

Firma Bosch chce pro techniku nadchnout nejen chlapce, ale samozřejmě i děvčata, aby se v budoucnosti nebála věnovat technickým oborům. Proto firma Bosch v květnu tohoto roku společně s Krajským úřadem Kraje Vysočina uspořádala první ročník technické soutěže Stavíme z Merkuru, které se zúčastnilo více než 70 žáků a žákyň z regionálních základních škol Kraje Vysočina.

„Intenzivní zájem o techniku a vědět jak technika funguje, je stále na základních školách opomíjeno. Přitom děti samy mají od přírody zájem o techniku a chtějí se dozvědět, jak technika s jejich blízkým okolím souvisí. Skutečnost, že se téma techniky málo prosazuje v praktické výuce, vede později k tomu, že zájem o ni u dětí postupně s věkem klesá", konstatoval obchodní ředitel firmy Bosch Diesel s.r.o. Hermann Butz.

"Stavebnice Merkur je smysluplným doplňkem praktické výuky na školách, neboť u dětí trénuje jemnou motoriku při práci, hravou formou je učí základům techniky a zároveň napomáhá porozumět technice. V neposlední řadě Merkur podporuje jejich kreativitu. Stavebnice tak zábavnou formou činí ze zvídavých dětí dneška mladé techniky a inženýry zítřka.," zhodnotil přínos daru Hermann Butz.

"Jako největší zaměstnavatel v Kraji Vysočina máme radost z toho, že jsme mohli, společně s Krajským úřadem Kraje Vysočina, podpořit tak důležitý projekt. Jako závod podporujeme technické vzdělávání například i tím, že jsme již v roce 2002 vybudovali vlastní učňovské a vzdělávací středisko. Podporou duálního vzdělávání a podporou technicky zaměřených vysokoškolských studentů tak rozhodným způsobem přispíváme k zajištění budoucnosti nejen závodu v Jihlavě, ale i českého průmyslu,“ konstatoval Hermann Butz.