bosch nabízí atraktivní pozice pro inženýry a techniky | Autoservis | autoweek.cz

Bosch nabízí atraktivní pozice pro inženýry a techniky

Bosch nabízí atraktivní pozice pro inženýry a techniky

03.06.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Bosch v České republice řeší problémy související s velkou poptávkou po mladých talentech, vývojových technicích a inženýrech. Bosch je ale natolik atraktivním zaměstnavatelem, že se mu daří všechny potřebné pozice obsazovat.
Český pracovní trh vykazuje dlouhodobý nedostatek techniků a studentů s praktickými zkušenostmi. Díky pověsti atraktivního zaměstnavatele se společnosti Bosch v roce 2016 podařilo naplnit otevřené pozice. Bosch nabízí mnoho příležitostí pro osobní rozvoj v mezinárodním týmu a práci v inspirativním pracovním prostředí. Také v roce 2017 nabídne více než 100 pracovních pozic pro inženýry a techniky, a to především ve výrobních závodech Bosch zaměřených na automobilový průmysl: v Jihlavě a v Českých Budějovicích, stejně jako v R&D centru v Českých Budějovicích.
 
Bosch aktivně podporuje zdokonalování technického vzdělávání
„Vzdělávací systém v České republice je třeba modernizovat, aby se zajistilo, že budoucí absolventi budou mít vzdělání odpovídající potřebám zaměstnavatelů a trendům v oblasti digitalizace,“ říká reprezentant Bosch Group v České republice Milan Šlachta.
 
Bosch se podílí na procesu zlepšování tím, že nabízí konzultace diplomových prací, spolupracuje s odbornými učilišti a zajišťuje praktickou část výuky. Výrobní závody navíc podporují lokální technické školy. Například závod v Českých Budějovicích podporuje studijní obor Mechatronika na Jihočeské univerzitě (JČU). Jihlavský závod zase podporuje Vysokou školu polytechnickou (VŠJP) a pravidelně pořádá pro mladé lidi tzv. High-Tech Day. Společnosti Bosch také pravidelně darují školám technické hry, aby vzbudily zájem o technické disciplíny u více žáků i učitelů.