carsharing car4way s novými cenami | Autoservis | autoweek.cz

Carsharing Car4Way s novými cenami

Carsharing Car4Way s novými cenami

20.03.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Služba sdílení automobilů (carsharingu) Car4Way jako moderní samoobslužná mobilita pro každého přichází s novou revoluční cenou.
Od 1. března 2017 má služba sdílení vozidel Car4Way zcela nový ceník. Zákazníkům jsou k dispozici dva tarify, Start a Optimum, se nimiž mohou jezdit už od 19 Kč za hodinu. Zároveň mohou využít tři nové balíčky zvýhodňující delší cesty a rezervace v obou tarifních nabídkách.
 
Nový ceník je šitý na míru také firmám. Kromě dvou tarifů, Start Business a Optimum Business, v něm najdou tři balíčky zvýhodňující delší cesty a rezervace začínající cenou na 15 Kč za hodinu.
 
V rámci spuštění tohoto nového ceníku dal Car4Way všem svým stávajícím zákazníkům poplatek na tarify Optimum a Optimum Business pro firmy zcela zdarma na celý měsíc březen a podobně pro nově registrované zákazníky na celý měsíc od uzavření registrace přes nový systém online registrace na webu www.car4way.cz.
 
Průkopník carsharingu v ČR
Car4Way je vedoucím provozovatelem sdílení aut, tedy tzv. carsharingu na českém trhu. V Praze a v Pardubicích disponuje 200 vozy Škoda Citigo, Rapid, Fabia, Octavia, Volkswagen Transporter, Caddy a elektromobily Volkswagen e-up. V průběhu roku 2017 plánuje navýšit počet automobilů jen v Praze na 226 a na celkem 300 vozů v osmi městech České republiky v nichž provozuje svá dealerství.
 
Car4Way zajišťuje veškeré náklady na provoz vozu včetně nákladů na pohonné hmoty, pojištění, servis, apod. Zákazníci platí pouze cenu za dobu užívání vozu a najeté kilometry. Služba se vyplatí lidem, kteří potřebují čas od času něco převézt, vyjet si na výlet nebo cokoli vyřídit. Oproti vlastnictví vozu je výhodná především pro ty, kteří za rok nenajezdí více než 30 000 km. Výhodou je také flexibilita – automobil je možné si zapůjčit jen na pár hodin nebo několik kilometrů.
 
Alternativa i pro firmy
Propojení služeb Auto Louda s carsharingem nabízí unikátní řešení i firmám. Službu sdílení automobilů si oblíbily i firmy, pro něž může být sdílení některých typů vozů výhodnější variantou než operativní leasing nebo autopůjčovna. Car4Way nabízí i projekt firemního i zaměstnaneckého carsharingu například s velkými firmami jako Skanska nebo Expedia.
 
Volný carsharing – neomezená mobilita pro Prahu
Zatímco doposud bylo třeba vrátit sdílený vůz do tzv. stejné lokality, Car4Way nově nabízí revoluční novinku, tzv. volný carsharing. V praxi to znamená, že prozatím pilotně v rámci městských částí Praha 5, 6 a 8 je možné vrátit vozidlo kamkoliv v rámci konkrétních městských částí bez ohledu na místo nástupu.