carsharing car4way: zavedení nových tarifů | Autoservis | autoweek.cz

Carsharing Car4Way: zavedení nových tarifů

Carsharing Car4Way: zavedení nových tarifů

03.03.2016 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Největší carsharingová společnost v České republice Car4Way a.s. zavádí od 1. 3. 2016 nové tarify, které zákazníkům umožní jezdit již od 35 Kč za hodinu. Přidanou hodnotou je navíc rozšíření počtu vozidel na území hlavního města na 100 vozů.
Díky novému tarifu bude nyní vůz Škoda Rapid k dispozici jen za 79 Kč na hodinu rezervace. Uživatelé touto změnou ušetří 20 Kč oproti původní ceně 99 Kč (ceny s DPH).

Novinkou jsou dále tzv. noční tarify, které lze využít vždy od 21:00 do 6:00. Ceny rezervací v tomto čase jsou stanoveny takto: Škoda Rapid 55 Kč/h, Škoda Citigo 35 Kč/h. Následně vždy zákazník zaplatí standardní částku 4,90 Kč za najetý kilometr, která v sobě obsahuje všechny výlohy spojené s užíváním vozu a to i včetně paliva.

Společnost Car4Way vstoupila na trh v roce 2013 s nabídkou 12 vozů v prvotním testovacím programu carsharingu a neustále svůj záměr rozšiřuje. Aktuální počet provozovaných vozidel se v Praze rozrostl na 100 vozů, což je jedním ze zásadních milníků společnosti. Výhledově by se však měl tento počet ještě zdvojnásobit.

Zároveň s rozšířením vozového parku na území hlavního města přibyla nově možnost sdílení jednoho užitkového vozu Volkswagen Transporter. Kromě Prahy lze carsharing od Car4Way využívat také ve východočeských Pardubicích, kde je k dispozici 10 vozů. Všechny tyto vozy společně utváří moderní způsob mobility pro každého a zároveň účinně řeší nedostatek parkovacích míst s minimálním dopadem na životní prostředí.

V současné době využívá službu sdílení automobilů více jak tisíc registrovaných uživatelů, kteří mohou navzájem využívat nové modely Škoda Rapid a Citigo. Mobilní aplikace Car4Way, kterou si mohou uživatele stáhnout, dotváří moderní celek a operativně zpříjemňuje práci s rezervačním systémem.

Kromě veřejného carsharingu obsahuje portfolio služeb společnosti také nabídku firemního carsharingu.

V oblasti inovací stojí nově za zmínku možnost sdílení elektromobilu Volkswagen E-up, který je zákazníkům k dispozici každý víkend v lokalitě Praha - Karlín. Car4Way v kooperaci se společností Skanska tímto krokem dává jasně najevo svůj ohled na životní prostředí.

Car4Way potvrzuje status největší carsharingové společnosti v ČR.