celoroční pneumatiky fulda multicontrol | Autoservis | autoweek.cz

Celoroční pneumatiky Fulda MultiControl

Celoroční pneumatiky Fulda MultiControl

12.08.2016 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Značka Fulda uvádí na trh svou první celoroční pneumatiku. Novinka s označením MultiControl představuje ideální řešení pro řidiče, kteří chtějí jezdit bezpečně ve všech ročních obdobích aniž by přitom museli dvakrát do roka přezouvat pneumatiky.
Technologie příčných drážek 3D Bubble Blade, dezénové drážky MultiControl, pokročilá směs a široká plochá styčná plocha propůjčují pneumatikám Fulda MultiControl vysoký kilometrový proběh a vynikající charakteristiky ovládání na suchu, na mokré nebo zasněžené vozovce a dokonce i na zledovatělých silnicích.
 
Vynikající ovladatelnost ve všech ročních obdobích
V zájmu vytvoření optimální rovnováhy mezi charakteristikami ovladatelnosti v létě a v zimě využila Fulda u nových celoročních pneumatik technologii příčných drážek 3D Bubble Blade. Tato technologie zaručuje konstantně dobrou přilnavost na sněhem nebo ledem pokryté vozovce a při dešťových srážkách, ale současně i dobrou stabilitu pří jízdě na suchém povrchu.
 
Vysoký počet příčných drážek vytváří velké množství hran, které se postupně, jak se pneumatika odvaluje, zakusují do povrchu vozovky. Výsledkem je lepší trakce na sněhu a na ledu. Současně se ovšem příčné drážky dokáží spojit a při brzdění, zrychlování nebo v zatáčkách vytvořit stabilní celek. To zvyšuje stabilitu pneumatik a znatelně zlepšuje přesnost řízení. Výsledkem jsou dobré charakteristiky ovladatelnosti vozu a vysoký stupeň bezpečnosti ve všech ročních obdobích.
 
Speciální dezénové drážky MultiControl odvádějí vodu a snižují tak nebezpečí aquaplaningu. Pevnost pneumatiky dodatečně zvyšují můstky mezi jednotlivými drážkami MultiControl zahrnující i příčné drážky. To pneumatikám MultiControl – ať už novým nebo částečně opotřebovaným - propůjčuje dobrou přilnavost na velmi kluzkém povrchu.
 
Přilnavost ve všech ročních obdobích
Jedním z největších úkolů, které stojí před tvůrci celoročních pneumatik, je složení běhounové směsi, jež musí odvádět dobrý výkon jak během chladné zimy, tak i ve vysokých letních teplotách. Pneumatiky MultiControl využívají pokročilou běhounovou směs s jemně rozptýleným silikovým plnidlem. Adhezní vlastnosti směsi běhounu díky ní zůstávají konstantní v širokém rozmezí teplot a pneumatika poskytuje dobrý záběr za všech teplot a v každém počasí.
 
Pneumatika MultiControl ovšem nenabízí jen vynikající úroveň bezpečnosti, díky vysokému kilometrovému proběhu je působivá i z hlediska poměru ceny a užitné hodnoty. Toho konstruktéři dosáhli pomocí široké, hladké styčné plochy, díky níž je v přímém kontaktu s povrchem vozovky větší plocha běhounu a zatížení je tak po celé styčné ploše pneumatiky rozděleno rovnoměrněji.
 
MultiControl bude na trhu od podzimu 2016 v 18 rozměrech s šířkou od 155 to 225 mm, průměrem od 13“ do 17" a profilem od 45 do 70.
  • Celoroční pneumatiky Fulda MultiControl
  • Celoroční pneumatiky Fulda MultiControl