český startup beecam přináší pomoc automechanikům | Autoservis | autoweek.cz

Český startup Beecam přináší pomoc automechanikům

Český startup Beecam přináší pomoc automechanikům

10.02.2020 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Technologický startup Beecam nabízí inovativní řešení jak automechanikům efektivně usnadnit náročné odhalování příčin některých problémů při opravách automobilů s nimiž si nevědí rady.
Beecam je reakcí na pokrok automobilové techniky, zejména široké využívání elektroniky, což klade stále vyšší nároky na znalosti mechaniků. Ale přestože jsou, zejména ve značkových servisech, průběžně proškolováni, nemají vždy k dispozici potřebné informace a s některými závadami se setkávají jen zřídka. Nikdo není vševědoucí a i ten, kdo opravdu umí, si někdy neví rady v čem je opravdu tkví problém a kde se dozvědět jak na to. Systém Beecam nabízí možnost audiovizuálních konzultací se specialistou v reálném čase využitím dostupných moderních komunikačních technologií.
 
Nezřídka snaha mechaniků pustit se do práce a dokázat svoji odbornost při řešení neobvyklého problému probíhá systémem pokus - omyl. Mechanik - specialista tak ztrácí drahocenný čas, zatímco by servis mohl vyřídit více zakázek. Právě pro takové případy je připravena služba startupu Beecam.
 
Beecam nabízí možnost on-line spojení opraváře přímo na jeho pracovišti se specialistou, který může být vzdálený třeba i stovky kilometrů. Ten dokáže pomoci přesně tehdy, když to mechanik právě potřebuje. K tomuto spojení slouží smart zařízení s kamerou, díky kterému se přenáší (streamuje) konkrétní montážní situace na monitor specialisty, a ten přímo reaguje na daný stav - například v motoru, elektronice apod. Konzultace a navigace mechanika probíhá v reálném čase, tedy okamžitě, a hlavně na konkrétním případě, kde není zapotřebí složité vysvětlování. Problém tak bývá vyřešen bez zbytečného zdržování daleko rychleji než při konzultaci po telefonu.
 
Nesporným přínosem startupu Beecam je výrazně větší produktivita práce, úspora drahého času mechaniků při často zbytečném hledání, bádání a laborování u mnoha zapeklitých příčin, což je cenné zejména při současném nedostatku specialistů opravářů v mnoha servisech.