continental v brandýse otevřel nový sklad | Autoservis | autoweek.cz

Continental v Brandýse otevřel nový sklad

Continental v Brandýse otevřel nový sklad

22.09.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Společnost Continental Automotive Czech Republic, výrobce interiérové elektroniky do automobilů, v závodě v Brandýse nad Labem slavnostně otevřela nový sklad.
Continental v Brandýse nad Labem patří mezi tradiční dodavatele automobilek. Vyrábí autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací a také řídící jednotky palivových systémů. S jeho produkty se můžete setkat ve značkách jako Volkswagen, Škoda, BMW, Fiat, Toyota, Volvo a řadě dalších. V závodě v Brandýse nad Labem pracuje více než 2900 zaměstnanců.
 
Sklad podle principů Průmyslu 4.0
Nově vybudovaná skladová hala o rozloze 9000 m2 je vybavena moderními systémy, které zajišťují vysokou úroveň automatizace, a vše funguje čistě elektronicky, bez papírů. Rozšíření skladových prostor brandýského Continentalu je reakcí na zvýšenou poptávku po jeho produktech mezi světovými automobilkami. Firma letos očekává meziroční nárůst tržeb o 40 %. I přes zvýšenou automatizaci a efektivitu hledá další zaměstnance, momentálně asi 200 lidí. Nabízí zaměstnání ve výrobě, ve skladu, ale i další technické, inženýrské a administrativní pozice.
 
Sklad je nyní schopen zvládnout 14 000 - 15 000 operací denně. Skladová logistika funguje na principu skenování čárových kódů, kdy informace putují vzduchem a není třeba přenášet papíry z místa na místo. Operátorům vysokozdvižných vozíků se data zobrazují na displejích. Vozíky naviguje automatický naváděcí systém, pomocí kterého samy dojedou na správné místo a do správné výšky (oproti ručnímu řízení se trasa může zkrátit až o 40 %). Nové vysokozdvižné vozíky se pohybují v přesně určených trasách, ze kterých díky indukčnímu vedení nemohou vybočit. Mají také pohyblivou kabinu a speciální vidle s otáčecím mechanismem. Vše je propojeno s moderním paletovým regálovým systémem.
 
„V souvislosti s novým skladem se mění celý logistický koncept v našem závodě a nyní reflektuje principy Průmyslu 4.0. Cílem je automatizace rutinních činností a odstranění zbytečných úkonů tak, aby se omezilo plýtvání lidským potenciálem, časem a materiálem. Každý den ve skladu vyřídíme asi 10 tisíc objednávek materiálu z výroby, při tomto počtu je již papírová forma opravdu neúnosná. Díky novému skladovému elektronickému systému je práce našich skladníků mnohem efektivnější,“ uvedl ředitel závodu Bernd Kapp.
 
  • Continental v Brandýse otevřel nový sklad
  • Continental v Brandýse otevřel nový sklad
  • Continental v Brandýse otevřel nový sklad
  • Continental v Brandýse otevřel nový sklad
  • Continental v Brandýse otevřel nový sklad