continental: dodavatel pro auto roku 2018 | Autoservis | autoweek.cz

Continental: Dodavatel pro Auto roku 2018

Continental: Dodavatel pro Auto roku 2018

08.02.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Společnost Continental Automotive Czech Republic se stala držitelem významného titulu Dodavatel pro Auto roku 2018. Produkty Continental se nacházejí v pohonné jednotce, podvozku či interiéru. Pro Škodu Karoq vyrábí i displej navigace.
Škoda Karoq je plná dílů a součástek z českých závodů společnosti Continental, která se díky tomu stala Dodavatelem pro Auto roku 2018. Společnosti Continental Automotive a Continental Barum dohromady v České republice zaměstnávají více než 16 000 lidí v ČR a mnoho z nich má podíl na úspěchu Škody Karoq. Vyrábějí mimo jiné displeje palubního informačně-zábavního systému. Produkty Continental se nacházejí v pohonné jednotce, podvozku či interiéru, a jejich úkolem je starat se o bezpečnost a pohodlí posádky automobilu.
 
Kromě známé továrny na výrobu pneumatik v Otrokovicích je Continental v Česku zastoupen sedmi dalšími závody: zmíněným Brandýsem nad Labem, Adršpachem, Trutnovem, Ostravou (vč. R&D centra), Frenštátem pod Radhoštěm, Jičínem a Meclovem.
 
„Nová Škoda Karoq je výkladní skříní techniky, s jejíž pomocí chceme dosáhnout smělého cíle vytyčeného ve strategii Vision Zero, tedy eliminaci nehod a zranění na silnicích,“ říká Milan Souček z Continental Automotive Czech Republic.
 
Do českého SUV společnost Continental dodává např. základní součásti brzdového systému (vč. posilovače nebo brzdových hadiček), radar adaptivního tempomatu nebo jednotku ESC, a to jak v základní verzi Base, tak i v pokročilé Plus, jež podporuje nejmodernější jízdní asistenční systémy.
 
Continental vyrábí rovněž řídicí jednotky dvouspojkových převodovek, adaptivních tlumičů, zavírání dveří nebo čidla oxidů dusíku a protékajícího množství vzduchu, která jsou nedílnou součástí pohonného ústrojí středně velkého českého SUV. Důležitým místem pro Karoq je závod Continental v Brandýse nad Labem, odkud pocházejí displeje palubního systému.
 
Vybrané díly, které dodává Continental do SUV Škoda Karoq:
Podvozek a bezpečnost
- Radar systému nouzového brzdění
- Ostřikovače
- Snímače otáček kol
- Jednotka ESC v provedení Base i Plus
- Brzdové hadičky (zadní náprava)
- Posilovač brzd
- Elektronická parkovací brzda s integrovaným třmenem (EPB-Ci)
- Modul diagnostiky baterie
- Řídicí jednotka adaptivních tlumičů
- Senzor zrychlení pro řízení adaptivních tlumičů
Pohonné ústrojí
- Regulační ventil výfuku
- Vzduchový regulační ventil
- Čidlo oxidů dusíku
- Čidlo detonačního spalování
- Jednotka přívodu paliva (nafta)
- Řídicí jednotka dvouspojkové převodovky DQ200/250
- Snímač protékajícího množství vzduchu („váha vzduchu“)
Interiér
- Přístrojový štít
- Displej palubního infotainmentu
- Řídicí jednotka zamykání dveří
- Řídicí jednotka zavírání pátých dveří
 
  • Continental: Dodavatel pro Auto roku 2018
  • Continental: Dodavatel pro Auto roku 2018
  • Continental: Dodavatel pro Auto roku 2018
  • Continental: Dodavatel pro Auto roku 2018