dacia piknik 2015 | Autoservis | autoweek.cz

Dacia Piknik 2015

Dacia Piknik 2015

08.06.2015 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Druh ročník srazu majitelů vozů značky Dacia byl opět plný rekordů.

V reakci na rostoucí popularitu značky Dacia v Čechách mělo v r. 2014 premiéru jedinečné setkání majitelů vozů Dacia v Čechách pod názvem Dacia Piknik. Tato akce, která navazuje na velmi úspěšný koncept v řadě jiných zemí Evropy, má jednoduchý koncept: společně strávený den všech majitelů značky Dacia a jejich rodin, spojený s celodenními aktivitami a koncerty zdarma a se společným piknikem, neboť každý zaregistrovaný účastník setkání obdrží při svém příchodu piknikový balíček.

V minulém roce měl první ročník velký ohlas. Zúčastnilo se ho 3954 návštěvníků a byly překonány dva české rekordy ve vytváření lidského loga (966 osob) a v počtu vozů značky Dacia zaparkovaných na jednom místě (808 vozů). 


Letošní ročník, se uskutečnil opět na místě pro volnočasové aktivity v Šiklově mlýně a byl znovu plný překvapení a rekordů.

Návštěvníci si užívali celodenní aktivity včetně koncertů Dalibora Jandy, Petry Janů, YoYo Bandu a Františka Nedvěda zdarma.

Velkou atrakcí pro technicky založené návštěvníky byla expozice celého motoru Energy 1,2 TCe 115k, který se montuje do všech modelů Dacia. Jeden z hlavních techniků školícího centra Renault odpovídal celý den na dotazy a diskutoval s návštěvníky.

Jako minulý rok si návštěvníci užili jízdy s vozem Duster 4x4. Na offroadové trati jezdilo bez přestávky 9 vozů.

Druhého ročníku se zúčastnilo celkem 6209 osob. Na parkovišti bylo na jednom místě zaparkováno 1327 vozů značky Dacia, tento počet překonal rekord z minulého ročníku. Lidské logo Dacia pomohlo vytvořit celkem 1182 osob, takže loňský rekord byl opět překonán. Krásný velmi horký den završil kolem velkolepý ohňostroj na rozloučenou.

  • Dacia Piknik 2015
  • Dacia Piknik 2015
  • Dacia Piknik 2015