mercedes-benz viano - nová generace | Nové modely | autoweek.cz

Mercedes-Benz Viano - nová generace

Mercedes-Benz Viano - nová generace

13.07.2010 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Modernizovaná podoba vozidel Mercedes-Benz Viano klade důraz na komfort, mimořádně dlouhou životnost, design a potěšení z jízdy.

Kultivované vznětové a zážehové motory se čtyřmi nebo šesti válci pokrývají v modelech Viano rozpětí výkonů od 100 kW (136 k) do 190 kW (258 k). V porovnání s předchozími modely se podařilo snížit emise CO2 a tedy i spotřebu paliva až o 15 %. Kromě nejmodernější techniky, aplikované u aktuální generace čtyřválcových a šestiválcových motorů Mercedes-Benz, má na tomto zlepšení velký podíl standardně dodávaná sada BlueEFFICIENCY, jejíž součástí jsou mj. adaptivní řízení vedlejších agregátů, zařízení ECO-Start-Stop a pneumatiky se sníženým valivým odporem. Emise a spotřebu paliva snižuje rovněž nová šestirychlostní převodovka dodávaná standardně ve spojení se všemi čtyřválcovými vznětovými motory.

Modernizované obložení interiéru přispívá k hodnotnějšímu vzhledu Viana a současně zvyšuje jeho funkčnost vozidla. Vylepšení přístrojové desky zahrnuje nové ovládací prvky i multifunkční volant. Součástí nové koncepce vnitřního osvětlení pro zadní sedadla je důmyslné uspořádání světelných zdrojů složených z čtecích lampiček LED a světelných panelů. Intenzitu světla je možné nastavit podle potřeby.

Komfort cestování zvyšují nové prvky výbavy na přání, jako například zábavní systém pro zadní sedadla.

Nový podvozek slučuje komfort, dobrou ovladatelnost a bezpečnost. Konstruktéři v detailech přepracovali přední i zadní nápravu. Viano nyní nabízí přesnější řízení, předvídatelné chování v nejrůznějších provozních situacích, bezpečné jízdní vlastnosti a špičkovou úroveň komfortu, pérování a odhlučnění.

Navenek se nová generace vozidel Mercedes-Benz Viano odlišuje od svého předchůdce světlomety ve stylu stávající generace osobních vozů a nově tvarovanou zádí.

Nové Viano mohou zákazníci od začátku července objednávat u autorizovaných prodejců. První vozy budou dodávány přibližně v druhé polovině října. Velké šesti- až osmimístné MPV Mercedes-Benz Viano je na výběr s pohonem zadních kol nebo všech čtyř systémem 4Matic. Díky pohonu zadních kol tento vůz dlouhý 4748 mm vyniká průměrem otáčení jen 11,8 m (u prodloužené verze 5223 mm je to 12,5 m). Mercedes-Benz Viano se vyrábí v baskickém Vitoria-Gasteizu.

 

  • Mercedes-Benz Viano - nová generace
  • Mercedes-Benz Viano - nová generace