díky materiálu arpro je špičková autosedačka o 30 % lehčí | Autoservis | autoweek.cz

Díky materiálu ARPRO je špičková autosedačka o 30 % lehčí

Díky materiálu ARPRO je špičková autosedačka o 30 % lehčí

30.06.2016 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Výrobce autosedaček společnost Avionaut uvedla na světový trh nový ultralehký model. Tento důležitý prvek bezpečnosti dětí, jenž překonává požadavky aktuální evropské bezpečností normy.
Protisměrný model Ultralite, vyvinutý společností Avionaut podle evropských norem pro autosedačky i-Size, překonává požadavky této normy pro ochranu hlavy proti čelnímu nárazu o 53 %, ochranu hrudní páteře o 40 % a ochranu hlavy při bočním nárazu o 20 %. Jako jednu z mála autosedaček na trhu, překračujících požadavky normy i-Size, ji lze snadno upevnit do systému ISOFix, který uchycuje sedačku k podvozku automobilu a zaručuje tak správnou instalaci.

Nová autosedačka, která díky schopnosti výrazně redukovat energii nárazu při kolizi zvyšuje bezpečnost dítěte, má hmotnost pouze 2,5 kg. Díky tomuto 30% snížení hmotnosti oproti předchozímu modelu od firmy Avionaut, který měl hmotnost 3,5 kg, je pro rodiče snazší nastavit autosedačku Ultralite do správné pozice.

Snížení hmotnosti je výsledkem použití inovačního lehčeného materiálu ARPRO, který je zdravotně nezávadný při styku s potravinami. Autosedačka je určena pro váhovou kategorii do 13 kg a výšku od 45 do 86 cm, tzn. děti přibližně ve věku do 15 měsíců.

Autosedačky podle normy i-Size jsou protisměrné, díky čemuž zvyšují ochranu hlavy, krku a důležitých orgánů dítěte. Normy i-Size se v Evropě zavádějí postupně a v současné době platí souběžně s normou R44/04.

Jiří Slezák, obchodní manažer pro evropský trh společnosti JSP, uvedl: „Při spolupráci se společností Avionaut na vývoji autosedačky Ultralite jsme ve své části práce usilovali o to, aby každý aspekt konstrukce měl nějaký význam. Každý ušetřený gram znamená lepší funkčnost a vyšší bezpečnost díky vyšší schopnosti absorpce nárazů. Konečným výsledkem je lehká a bezpečná dětská autosedačka, s níž se snadno manipuluje.“

„Materiál ARPRO splňoval svými vlastnostmi všechny naše požadavky. Tento lehký a pružný materiál dokonale vyhověl naší inovační konstrukci. Těšíme se, že jej budeme moci využívat i v budoucích projektech,“ řekl generální ředitel společnosti Avionaut Lukasz Karwala.

ARPRO je lehký a trvanlivý materiál absorbující energii, který nachází rozmanitá využití na celém světě. Má schopnost absorbovat vibrace, brání zadržování vlhkosti a je odolný proti teplotním změnám.

Model autosedačky Ultralite získal v roce 2016 prestižní cenu Red Dot Design Award za ergonomický design. Prodává se v deseti různých barvách.