dkv box europe pro celoevropské vyúčtování mýtného | Autoservis | autoweek.cz

DKV Box Europe pro celoevropské vyúčtování mýtného

DKV Box Europe pro celoevropské vyúčtování mýtného

11.09.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

DKV Box Europe vychází z nejnovější generace jednotky Sitraffic Sensus společnosti Siemens a splňuje všechny požadavky členských států EU.
DKV Euro Service, přední poskytovatel služeb pro dopravce, nabídne od roku 2018 palubní jednotku pro celoevropské vyúčtování mýta. Dodavatelem DKV Boxu Europe bude společnost Siemens. DKV Box Europe vychází z nejnovější generace jednotky Sitraffic Sensus. Zařízení je vybaveno hybridní technologií pro bezdrátovou komunikaci. Díky tomu dokáže zaznamenávat a vyúčtovávat mýtné poplatky jak na základě technologie DSRC (Dedicated Short Range Communications), tak i GNSS (Global Navigation Satellite System).
 
Nová palubní jednotka má řadu výhod. Montáž ani přestavba v odborném servisu nejsou zapotřebí: uživatel si ji může sám namontovat a přenášet ji z jednoho vozidla do druhého. Konfigurace probíhá prostřednictvím bezdrátové komunikace a nastavení počtu náprav se dělá manuálně.
 
Registrace do mýtného systému a aktivace příslušné země probíhají komfortně prostřednictvím internetového portálu DKV. Data jsou do palubní jednotky odesílána bezdrátově, výměna v případě změny vozidla již není nutná. Tím se sníží časová náročnost i administrativa a zároveň se zvýší flexibilita pro uživatele.
 
„Mnohé boxy, nabízené na trhu, ještě nesplňují veškeré technické požadavky na celoevropské vyúčtování mýtného, například kompatibilitu s italským mýtným systémem, a budou muset být případně znovu vyměněny. DKV Box Europe naproti tomu splňuje nejnovější požadavky všech členských států EU a v budoucnosti jej bude možné používat v celé Evropě,“ vysvětluje Jürgen Steinmeyer, ředitel pro mýtné služby ve společnosti DKV Euro Service.
 
„Cílem pro vstup na trh v roce 2018 je nabízet vyúčtování mýtného v Belgii, Německu, Rakousku, Polsku a Francii. Rovněž v době uvedení na trh, nebo krátce poté, má být systém rozšířen o Itálii, Portugalsko, Španělsko a Maďarsko,“ vysvětluje Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service. Ve střednědobém horizontu bude možné prostřednictvím zařízní DKV Box Europe vyúčtovávat veškeré mýtné poplatky za používání evropských silnic, tunelů a mostů.