do skupiny csg se integrují významná autodealerství | Autoservis | autoweek.cz

Do skupiny CSG se integrují významná autodealerství

Do skupiny CSG se integrují významná autodealerství

31.05.2019 | Rybecký Vladimír | Autoservis

V únoru 2019 průmyslová skupina Czechoslovak Group (CSG) získala skupinu firem, mezi něž patří největší autorizovaný prodejce vozidel značky Hyundai a druhý nejvýznamnější prodejce značky Mazda v České republice.
Společnost Hyundai Centrum Praha je největším prodejcem vozů Hyundai v České republice a společnosti Hyundai Centrum České Budějovice patří mezi třemi desítkami dealerství značky Hyundai čtvrté místo. Třetí společnost, Car Star Praha, jež vznikla v roce 2017, je druhým nejvýznamnějším prodejcem automobilů Mazda na českém trhu. Skupinu doplňuje prodej a půjčovna obytných vozů pod značkou Car-Star. Jan Červinka, který skupinu firem vybudoval, zůstává i po akvizici v čele společnosti jako vedoucí manažer.
 
Všechny tyto společnosti, jež jen za rok 2018 dosáhly obratu ve výši 1,7 miliardy korun, se nyní postupně integrují do skupiny CSG, kde vhodně doplňují například výrobce nákladních vozidel Tatra Trucks v rodící se divizi zaměřené na automotive.
 
V současné době se autodealerství postupně zapojují do interních systémů skupiny, přijímají prvky firemní kultury CSG, absolvují pravidelné reportingy. Zároveň dochází ke změně v top managementu, kdy na pozici druhého jednatele k zakladateli společností Janu Červinkovi přichází Miroslav Dorňák, který je zároveň předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti CSGM, servisní organizace skupiny CSG.