dokončení akvizice defend insurance group | Autoservis | autoweek.cz

Dokončení akvizice Defend Insurance Group

Dokončení akvizice Defend Insurance Group

23.08.2017 | | Autoservis

Společnost Ingenasys s.r.o. dokončila akvizici 60% podílu společnosti Defend Insurance Group s.r.o. (DIG) a jejích poboček od Defend Group a.s.
Ingenasys, která je plně ve vlastnictví managementu Defend Insurance Group, tak nyní drží 95 % podílu DIG. DIG má čtyři dceřiné společnosti, z čehož tři mají status Lloyd’s Coverholder, a šest poboček v České republice, Polsku, Maďarsku a na Slovensku.
 
Během posledních 12 měsíců do 31. července 2017 DIG upsala hrubé pojistné za všechny země v hodnotě 36,5 milionu eur. Hlavními upisovateli společností DIG jsou Syndicate 5820 britského pojistného trhu Lloyd’s of London (AmTrust at Lloyd’s), CIG Pannónia v Maďarsku a gibraltarská pojišťovna Acasta European Insurance Co. Ltd.
 
DIG zaměstnává 43 lidí a je poskytovatelem speciálních pojistných řešení pro automobilový sektor a  likvidátorem pojistných událostí se zaměřením na prodloužené záruky osobních i nákladních vozidel, pojištění GAP a další produkty související s automobilovým trhem. Aktuálně spravuje pojištění ve Velké Británii, Irsku, České Republice, Polsku, Maďarsku a na Slovensku a spolupracuje se sítí více než 1000 automobilových prodejců a více než 250 zprostředkovateli pojištění.
 
„Jsme nadšeni dosavadním stabilním růstem a stále před sebou máme řadu nových příležitostí na trzích střední a východní Evropy. Zvýšení investic do našich lidí a projektů spolu se zainteresováním managementu ve společnosti DIG nám momentálně dává obrovský smysl, vzhledem k tomu, čeho chceme jako tým dosáhnout,“ řekl Andrew Quirke, výkonný a obchodní ředitel společnosti DIG.
 
Quirke zároveň poděkoval odstupujícímu generálnímu řediteli Ing. Pavlovi Vojtkovi: „Rád bych poděkoval za jeho vytrvalé vedení, díky kterému jsme dosáhli takového úspěchu, který je v mnoha ohledech i díky silné značce Defend, kterou roky úspěšně budoval v automobilovém sektoru ve střední a východní Evropě. Zároveň se těšíme na budoucí spolupráci s Ing. Vojtkem jako s obchodním partnerem v rámci jeho nových zajímavých projektů, ve kterých mu upřímně přejeme mnoho úspěchů.“