driv se oddělí od společnosti tenneco | Autoservis | autoweek.cz

DRiV se oddělí od společnosti Tenneco

DRiV se oddělí od společnosti Tenneco

20.02.2019 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Společnost DRiV Incorporated se během letošního roku oddělí od společnosti Tenneco. Nová společnost, zaměřená na trh s náhradními díly, se může stát globálním lídrem v oboru.
Společnost Tenneco oznámila název budoucí veřejně obchodované společnosti DRiV Incorporated, působící v oboru náhradních dílů a autopříslušenství. Společnost DRiV Incorporated vznikne ve druhé polovině letošního roku poté, co se společnost Tenneco Inc. rozdělí na dvě nezávislé společnosti.
 
Po oddělení bude společnost DRiV fungovat jako jeden z největších globálních dodavatelů různých značek a jako jeden z největších globálních výrobců originálních autodílů a brzdových produktů na trhu s náhradními díly pro osobní a nákladní vozidla. Sídlo společnosti DRiV bude v okolí Chicaga.
 
Aftermarket - Motorparts
Podnik společnosti DRiV, zaměřený na aftermarket, vejde v povědomí jako Motorparts. Jeho úkolem bude vyvíjet, vyrábět a distribuovat široké portfolio produktů na globálním trhu s náhradními díly pro motorová vozidla. Akvizicí společnosti Federal-Mogul v roce 2018 společnost Tenneco vytvořila ojedinělé portfolio značek, díky němuž se stala jedním z největších globálních dodavatelů náhradních dílů na globálním poprodejním trhu. Její portfolio zahrnuje uznávané a časem prověřené značky Monroe, Champion, Öhlins, Moog, Walker, Fel-Pro, Wagner, Ferodo, Rancho, Thrush, National, Sealed Power, Axios a další.
 
Díly pro prvovýrobu - Ride Performance
Původní podnik, působící v oblasti prvovýroby originálních dílů, známý jako Ride Performance, je jedním z největších světových podniků zaměřených na podvozkové komponenty, který vyvíjí, vyrábí a dodává tlumiče, vzpěry a funkční materiály pro řešení problémů s hlukem, vibracemi a nepříznivým vlivem tření při brzdění.
 
Po akvizici společnosti Federal-Mogul v říjnu roku 2018 se očekává dokončení rozdělení společnosti Tenneco na dvě nezávislé veřejně obchodované společnosti ve druhé polovině roku 2019. Po rozdělení se zbývající podniky společnosti Tenneco soustředí na technologie hnacích soustav a společnost si ponechá název Tenneco.