ds experience day: d-6 | Autoservis | autoweek.cz

DS Experience Day: D-6

DS Experience Day: D-6

11.06.2015 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Velkolepá spanilá jízda historických i novodobých vozů značky DS je do posledního místa zaplněna! V neděli 14. června se na trasu Mnichovice u Prahy - zámek Chyše v západních Čechách vydá 17 historických vozů Citroën DS a 50 současných.
Během zhruba 170 km čeká na posádky řada dovednostních úkolů o hodnotné ceny a navigace po trase bude charakterem podobná veteránským soutěžím, což je zárukou nezapomenutelného zážitku. Posádky projedou centrem Prahy po spojnici Kutnohorská-Černokostelecká-Vinohradská-nábřeží Vltavy-Pražský Hrad a budou pokračovat na Kladno, kde je první stanoviště s časovým úkolem. Cesta pak povede účastníky přes malebné silničky Křivoklátska do nádherného prostředí zámku Chyše zhruba 35 km od Karlových Varů.
 
Jednou z posádek bude i známá česká top modelka, Simona Krainová s manželem, která se na trať vydá ve svém voze DS 5. Ke své účasti říká:„Na DS Experience Day se moc těším, mám ráda historická, stylová auta a jsem zvědavá na ten kontrast s novou DS 5. Všem účastníkům přeju šťastnou a pohodovou cestu a hlavně, aby všichni dorazili v pořádku do cíle, není důležité vyhrát, ale bezpečně dorazit.“
 
Doprovodný program na zámku Chyše (od 13 h) bude moderovat oblíbený Marek Eben. Kromě prohlídky zámku nebude chybět ani módní přehlídka oděvů z období 1886 až po 60. léta 20. století, návštěva pivovaru a atrakce pro nejmenší účastníky jako jsou skákací hrad, malování na obličej, elektročtyřkolky nebo karikaturista. Nabízeny budou i testovací jízdy.
 
V 16 h je naplánováno vyhlášení výsledků rallye, mimo jiné bude oceněn nejstarší automobil, nejpřesnější odhad pozemní a vzdušné vzdálenosti či test přesnosti. Pro vítěze je připravena trofej DS Experience Day a luxusní hodinky DS. Ale dárek si odnese každý ve formě  zážitku z příjemně stráveného dne ve společnosti prémiové značky DS, která oslavuje 60 let od chvíle, kdy byl poprvé veřejnosti představen jeden z nejzásadnějších automobilů minulého století.
 
  • DS Experience Day: D-6
  • DS Experience Day: D-6
  • DS Experience Day: D-6