nejdražší range rover všech dob | Aktuality | autoweek.cz

Nejdražší Range Rover všech dob

Nejdražší Range Rover všech dob

17.11.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nejdražší Range Rover všech dob je k dostání pouze na základě doporučení od Holland & Holland. Obě společnosti jsou držitelé prestižního ocenění Royal Warrant, které dokládá, že patří k osvědčeným dodavatelům britské královské rodiny.

Land Rover a Holland & Holland společně představily nejluxusnější Range Rover všech dob. Díky zručnosti týmu divize Special Vehicle Operations (SVO) kombinuje bezkonkurenční terénní schopnosti Range Roveru se širokou škálou prvků výbavy, které jsou vyrobeny přesně zákazníkovi na míru.

 

Základ Range Rover

Vůz vychází z vrcholné verze Range Rover Autobiography Black, a to v prodloužené i standardní podobě. Divize Land Rover SVO ročně během tří let vyrobí 40 těchto superluxusních vozů se vznětovým motorem SDV8 o objemu 4,4 l nebo s mechanickým dmychadlem přeplňovaným zážehovým motorem V8 5,0 Supercharged.

 

Přepychový model používá speciální zelený lak Holland & Holland Green a označení Holland & Holland v dolní části dveří a na víku zavazadlového prostoru.

 

Cestující na zadních sedadlech mohou díky paketu Executive Class využít přidaných 186 mm v prostoru pro nohy anebo sklopit opěradlo v rozsahu 17°. Dvě samostatná sedadla jsou doplněna o rozšířenou a přepracovanou středovou konzoli s elektricky výklopnými stolečky z ořechového dřeva, vestavěnými USB konektory pro dobíjení, vylepšenými úložnými prostory pro lovecké potřeby a na míru navrženým osvětlením.

 

Pocta zbrojařům Holland & Holland

Interiér vozu je čalouněný nejjemnější kůží a vyvedený v bronzové a tmavě hnědé barvě. Vše doplňuje dekor z francouzského ořechu, jemně leštěného do podoby naolejovaných pažeb, kterými jsou řemeslníci Holland & Holland proslulí už od  založení společnosti v roce 1835. Dřevěný dekor každého vozu je vyroben z jednoho kusu ořechového dřeva 1500 mm dlouhého a 500 mm širokého.

 

Vnitřní madla dveří jsou zdobena rytinou listů akantu, který je typický pro mistrovské rytecké umění Holland & Holland. Přední strana panelu odkládací přihrádky je dekorována stejným vzorem, jaký byste našli na pažbě pušky. Předlohou výrazného gravírování panelu středové konzole byl diamantový vzor předpažbí pušek Holland & Holland.

 

To, co Range Rover Holland & Holland od ostatních odlišuje, je umístěno v zavazadlovém prostoru. Jde o hliníkový, kůží potažený box s vyraženým logem Holland & Holland, který byl navržen speciálně pro tento vůz. Vnitřek boxu je čalouněný kůží Alcantara a majitel vozu zde může bezpečně přepravovat pár svých pušek Holland & Holland.

 

Vůz Range Rover Holland & Holland Limited Edition je možné objednat pouze na doporučení od Holland & Holland. Zákazníci musí nejprve kontaktovat společnost ve Velké Británii. V případě, že dostanou svolení, mohou si zákazníci následně vůz objednat prostřednictvím nejbližšího autorizovaného prodejce Land Roveru. Cena vozu začíná na 5 622 870 Kč včetně DPH.

  • Nejdražší Range Rover všech dob
  • Nejdražší Range Rover všech dob
  • Nejdražší Range Rover všech dob
  • Nejdražší Range Rover všech dob
  • Nejdražší Range Rover všech dob