fn motol převzala výtěžek z aukce vozu mama up! | Autoservis | autoweek.cz

FN Motol převzala výtěžek z aukce vozu mama up!

FN Motol převzala výtěžek z aukce vozu mama up!

19.12.2013 | | Autoservis

Volkswagen mama up! byl na Aukru vydražen za 211 100 Kč. Výtěžek půjde na modernizaci zařízení pro přípravu dětských jídel v oddělení mléčné kuchyně FN Motol.

Volkswagen předal Fakultní nemocnici Motol v Praze symbolický šek na částku 211 100 Kč. Jedná se o výtěžek z aukce jedinečného vozu mama up!, který vznikl ve spolupráci s televizním pořadem Autosalon TV Prima Family a dalšími partnery jako ideální vůz pro maminky s nejmenšími dětmi.

„Máme velkou radost, že jsme mohli podpořit tento dobročinný projekt, který přinesl nemalou finanční částku. Ze získaných peněz bude pro oddělení mléčné kuchyně FN Motol v Praze pořízeno nové technické vybavení pro rozvoz, uchovávání a zchlazování kojenecké stravy,“ říká Petr Janeba, vedoucí divize Volkswagen osobní vozy.           

„Ocenili jsme dobrý nápad společnosti Volkswagen a jsme rádi, že si vybrali naší mléčnou kuchyni ve Fakultní nemocnici v Motole. Každý dar udělá radost a tento potěší naše sestry, maminky po porodu i jejich miminka“, uvedla za FNM náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Jana Nováková.

Unikátní mama up!  se stal na podzim 2012 hvězdou televizního pořadu Autosalon TV Prima Family. Stylistickou úpravu pětidveřového vozu Volkswagen mama up! navrhla společnost ABT Sportsline. Nezaměnitelný exteriér byl doplněn důmyslně řešeným interiérem, který vycházel vstříc veškerým potřebám starostlivých maminek a jejich miminek na cestách. Na projektu spolupracovaly rovněž společnosti OZ Racing, Barum, Babypark, Carlex Design, WrapStyle a Lexani Racing.

Originální Volkswagen mama up! byl vydražen na obchodním portálu Aukro.cz. Z vyvolávací ceny 1 Kč se konečná cena během deseti dnů vyšplhala na 211 100 Kč. Celá částka byla věnována mléčné kuchyni Fakultní nemocnice Motol v Praze, která získané peníze vynaloží na novou technologii pro rozvoz kojenecké stravy a její uchovávání na dětských odděleních a také na doplnění systému zchlazování kojenecké stravy o připojení k PC pro automatické snímání a zapisování teploty.

Oddělení mléčné kuchyně je samostatným pracovištěm Fakultní nemocnice v Motole a poskytuje komplexní ošetřovatelskou péči v oboru dětské dietetiky. Připravují se zde jakostní a zdravotně nezávadné pokrmy, a to zejména pro novorozence a děti do 2 let, aby bylo zajištěno stravování malých pacientů na všech odděleních nemocnice.