goodyear sází na nezávislé testy | Autoservis | autoweek.cz

Goodyear sází na nezávislé testy

Goodyear sází na nezávislé testy

09.10.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Pneumatiky Goodyear a Dunlop doporučuje více než 80 % evropských testů v odborných časopisech. Doporučení získávají i značky Fulda, Sava a Debica. Většina českých zákazníků přitom při volbě pneumatik klade na výsledky nezávislých testů velký význam a jsou pro ně důležitější než jen cena.
Motoristé mají při výběru zimních pneumatik ztíženou pozici. Tři údaje, uváděné podle předpisu EU na štítcích, neposkytují relevantní údaje. Vůbec nepostihují např. brzdnou dráhu na sněhu a ledu. Proto Goodyear doporučuje orientovat se podle výsledků nezávislých testů. Tyto testy totiž hodnotí okolo 15 kritérií důležitých pro provoz v zimě.  Výrobci sami pneumatiky podrobují rozsáhlým propracovaným zkouškám zahrnujícím hodnocení kolem 50 kritérií s přísným dodržováním všech vnějších parametrů.
 
Cílem Goodyearu, kladoucího největší důraz na bezpečnost, přitom není umístit se se svými prémiovými značkami Goodyear a Dunlop za každou cenu na prvním místě, ale vzhledem k různým preferencím a ne vždy stejnému určení testovaných pneumatik je důležité být mezi pěti nejlepšími. Pro střední úroveň, reprezentovanou značkou Fulda, a budgetové pneumatiky Sava a Debica je důležité získat hodnocení, že se řadí mezi doporučované. To se skutečně daří. Například pneumatiky Sava se pravidelně umisťují mezi nejlepšími ve své kategorii.
 
Ve více než 80 % případů z celkem 208 zveřejněných testů pneumatik, které v uplynulých pěti letech zpracovalo 37 evropských motoristických časopisů, byly čtenářům doporučeny pneumatiky značky Goodyear. Ve 43 testech se umístily na prvním místě.
 
Při návrhu a konstrukci konstruktéři společnosti Goodyear novou pneumatiku vždy ještě před zahájením sériové výroby testují podle více než 50 hodnotících kritérií. To zaručuje, že každá nová pneumatika Goodyear splňuje nejvyšší nároky a přispívá k lepšímu zážitku z jízdy.
 
„Tento výsledek opět potvrzuje, že Goodyear trvale usiluje o to, aby vyráběl výjimečné produkty, jak pokud jde o jejich kvalitu, tak i inovativnost,” řekl Martijn De Jonge, Brand Director pro osobní pneumatiky obchodní společnosti Goodyear pro region EMEA.
 
Pneumatiky Goodyear a Dunlop prokázaly své kvality i v poslední sérii testů zimních pneumatik pro SUV. Ve všech testech obsadily Dunlop Winter Sport 5 (SUV) a Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 první nebo druhé místo. Při testu podávaly Dunlop Winter Sport 5 zvláště přesvědčivé výkony při brzdění na mokrém povrchu. Kromě toho, že byly jedním z nejlepších účastníků zkoušek na sněhu, na mokrém i suchém povrchu, se také ukázaly být velmi málo hlučné. Pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 získaly vynikající známky rovněž za hospodárnost provozu a úroveň hlučnosti a pochvalu za své užitné vlastnosti na suchém, mokré i zledovatělém povrchu.