high-tech day bosch 2017 | Autoservis | autoweek.cz

High-Tech Day Bosch 2017

High-Tech Day Bosch 2017

18.05.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Bosch Diesel Jihlava pozval vysokoškolské studenty z celé České republiky na High-Tech Day Bosch aby jim již podesáté představil firmu, výrobu a moderní automobilovou techniku. Podpora technického vzdělávání je součástí společenské zodpovědnosti firmy Bosch.
Na akci High-Tech Day přijelo do jihlavského závodu firmy Bosch přibližně 100 vysokoškolských studentů technického a ekonomického zaměření z předních českých univerzit. Kromě prohlídky výrobních prostor jednoho z nejmodernějších závodů Bosch Group dostali studenti možnost poznat práci odborných oddělení firmy. Přínosem pro studenty byl přímý kontakt s jednotlivými odborníky a vedoucími pracovníky firmy.
 
Program se skládal z prohlídky výroby a byl pro zájemce doplněn různými odbornými přednáškami na téma moderní automobilové technologie pro osobní a nákladní automobily, projektová realizace výroby nových generací výrobků nebo vývoj vstřikovacích systémů. Zajímavým zpestřením návštěvního programu byla výstava osobních a nákladních automobilů, návštěva výroby, jakož i škola smyku - jízda s instruktorem na jihlavském Polygonu. Během návštěvy studenti získali také informace o Bosch Group a její obchodní oblasti Dieselové systémy.
 
Záměrem akce bylo představit mladým studentům inovativní techniku, speciálně automobilové technologie, závod v Jihlavě, jakož i podnikovou kulturu firmy Bosch. Personální oddělení pro studenty připravilo řadu informací o možnostech kariéry a stipendijních programech firmy Bosch.
 
Pro firmu Bosch je spolupráce s vysokými školami důležitým bodem do budoucna. Vedle pořádání High-Tech Day spolupracuje závod s vysokými školami například v oblasti odborných praxí a závěrečných vysokoškolských prací.