innogy dokončila převzetí cngvitall | Autoservis | autoweek.cz

innogy dokončila převzetí CNGvitall

innogy dokončila převzetí CNGvitall

02.07.2019 | Rybecký Vladimír | Autoservis

K 1. 7. 2019 společnost CNGvitall ukončila činnost. Její aktivity přebírá innogy Energo. Zákazníci nyní mohou využívat výhody největší celostátní sítě provozující 59 plnicích stanic CNG.
S 59 lokalitami se innogy stala provozovatelem největší sítě CNG plniček v ČR. Nejnovějším přírůstkem je plnička na parkovišti v Dřevčické ulici v pražských Malešicích vedle sídla innogy. Současně byla dokončena integrace společnosti CNGvitall, která k 1. 7. 2019 končí činnost a veškerá práva a povinnosti přejdou na innogy Energo jako nástupnickou společnost. Akvizice CNGvitall dopomohla innogy vedle vlastního budování plniček k pozici jedničky na trhu. Do konce roku firma plánuje otevřít plničky v Přerově, Šumperku, Třebíči a Mníšku pod Brdy.
 
„Máme za sebou několik náročných měsíců, kdy jsme přebírali zaměstnance, technologie, řešili IT systémy. Klíčové pro nás bylo, abychom dobře zvládli zavedení všech zákazníků CNGvitall do našich systémů. Ode dneška tak jsou zákazníci CNGvitall nově zákazníky innogy. A všichni naši zákazníci už nyní mohou naplno využívat výhod široké sítě CNG plniček innogy. V tuto chvíli se budeme zaměřovat hlavně na bílá místa na mapě. Nové plničky budeme stavět v lokalitách, kde ještě vidíme potenciál, nebo tam, kde budeme mít zajištěnou klientelu a odběr,“ uvedl generální ředitel innogy Energo Zdeněk Kaplan.
 
innogy Energo se nechce profilovat na trhu pouze jako prodejce CNG, ale také jako výrobce a dodavatel plnicích stanic. „Technologii plniček si sestavujeme sami. Jsme schopni navrhnout a dodat technologii plničky všem zájemcům, kteří chtějí mít vlastní stanici, ať už veřejnou nebo pro svoje interní potřeby, a zároveň jim k tomu poskytnout potřebný servis,“ uzavřel Kaplan.