pět milionů vozů audi quattro | Trendy | autoweek.cz

Pět milionů vozů Audi quattro

Pět milionů vozů Audi quattro

01.03.2013 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Z montážní linky sjelo pětimilionté Audi s pohonem všech kol. Za 33 let dosáhlo Audi s pohonem quattro úspěchů na silnici i v motoristickém sportu.

Společnost Audi AG oslavila mimořádné jubileum - pětimiliontý vůz Audi s pohonem quattro. Jubilejním vozem se stal bílý model Audi A6 allroad 3.0 TDI, který sjel z montážní linky výrobního závodu Audi v Neckarsulmu.

Dokumentuje to vedoucí roli, kterou značka Audi sehrála v prosazování pohonu všech kol - žádná jiná prémiová značka na světě se nemůže pochlubit tak velkým odbytem vozů s pohonem všech kol a srovnatelnou modelovou nabídkou s více než 140 variantami quattro.

Technika pohonu všech kol quattro debutovala v roce 1980 v modelu Audi quattro.

Audi nabízí v prémiovém segmentu nejširší paletu automobilů s pohonem všech kol: Audi Q7, R8, A4 allroad, A6 allroad a všechny modely S a RS se dodávají výhradně s pohonem quattro, pro všechny další modelové řady ho Audi nabízí na přání. V současnosti zahrnuje rozmanitá nabídka více než 140 modelových variant s pohonem všech kol quattro, započteme-li všechny dostupné karosářské verze, motory a převodovky.

"Pohon quattro patří mezi nosné pilíře naší značky a je rozhodujícím faktorem v naší úspěšné historii," říká Rupert Stadler, předseda představenstva společnosti Audi AG. "Díky pohonu všech kol quattro lze za volantem přímo prožívat náskok díky technice. V průkopnické roli hodláme pokračovat a vybudovaný náskok budeme dále zvětšovat vývojem nových technologií."

Pojem quattro je ztělesněním jízdní bezpečnosti a sportovních vlastností, technických kompetencí a dynamického pocitu ze života, který se nezastaví ani před nepříznivým stavem vozovky. K tomuto postavení přispěl rovněž úspěch modelů quattro na silnici a v motoristickém sportu.

V roce 2012 se rozhodlo více než 43 % všech zákazníků Audi pro model quattro - to je nový rekord. V České republice je to dokonce 58 % zákazníků! Na vrcholu stojí Audi Q5 s 205 600 jednotkami. Přitom to nejsou pouze řidiči SUV, kdo sází na pohon všech kol. Obzvlášť dobře se prodávají modely quattro v USA, Kanadě, Rusku a na trzích Středního východu.

Pro výrobní závod Neckarsulm, z jehož montážní linky sjel jubilejní vůz, je quattro mimořádně důležité. Přibližně každý druhý vůz, který v něm Audi vyrobí, je vybaven pohonem všech kol.