k mcdonald´s pro energii | Autoservis | autoweek.cz

K McDonald´s pro energii

K McDonald´s pro energii

12.10.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Řetězec rychlého stravování McDonald´s ve spolupráci s ČEZ rozšiřuje nabídku své sítě o rychlodobíjecí stanice pro elektromobily.
Řetězec rychlého stravování McDonald´s umožňuje svým zákazníkům z řad řidičů elektromobilů rychlé dobití akumulátorů. Díky spolupráci se Skupinou ČEZ zprovozňuje veřejné rychlodobíjecí stanice ABB ve vybraných lokalitách po celé České republice. Nejnovější instalace funguje v areálu restaurace v pražské Průmyslové ulici. Infrastruktura vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF).
 
Ve spolupráci s Elektromobilitou Skupiny ČEZ vybavuje McDonald´s parkoviště u svých restaurací rychlodobíjecími stojany umožňujícími většině elektromobilů dobít 80 % kapacity akumulátorů za cca 20 - 30 minut. Po nedávném startu dvojice stanic v Písku na 66. km dálnice D1 a na pražské Evropské ulici je dvojice rychlodobíjecích stanic nyní k dispozici také v Praze na Průmyslové ulici 30.
 
„Zákazníci si mohou během jedné návštěvy dobít nejen energii svoji, ale i tu ve svém elektrovozidle. Momentálně jsou dobíjecí stanice ČEZ k dispozici v pětici našich lokalit. Rádi bychom pokračovali ve spolupráci i v dalších lokalitách, zejména ve městech a u dálnic,“ řekla ředitelka financí a developmentu McDonald´s ČR Ivana Prosecká.
 
 „ČEZ je s více než 120 veřejnými dobíjecími stanicemi provozovatelem největší tuzemské sítě, McDonald´s zase jedničkou a zavedenou značkou na trhu rychlého občerstvení. Rozhodli jsme se proto spolupracovat a rozvíjet elektromobilní síť společně. Řetězce rychlého stravování jsou zejména díky dostupnosti a vhodnému zázemí logickými místy pro dobíjení elektrických aut. Evropský grant z programu CEF pro oblast Doprava nám pomáhá výstavbu sítě rychlodobíjecích stanic výrazně urychlit,“ uvedl Kamil Čermák, generální ředitel ČEZ ESCO.