kola od alcaru jsou skutečně dělaná pro zimu | Autoservis | autoweek.cz

Kola od Alcaru jsou skutečně dělaná pro zimu

Kola od Alcaru jsou skutečně dělaná pro zimu

16.10.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Alcar Bohemia se jako specialista na zimní sezónu na ní opět kvalitně připravil ve výrobě a těší na to, až se jeho litá kola objeví na automobilech mnoha motoristů v ostrém provozu na zimních silnicích.
Ze své aktuální nabídky 68 designů Alcar pro letošní zimní ježdění vybral osm designů, které doporučuje v rámci akce Elegance i v zimě. Alcar Bohemia kormě tříleté záruky tato kola nabízí za zvýhodněnou cenu.
 
Motoristé se však tímto výběrem nemusí nechat omezit a mohou na zimu sáhnout po kterémkoliv litém kolu z nabídky značek AEZ, Dotz, Dezent, Enzo a Dotz Survival. Každé z nich je totiž opatřeno odolným lakem SR3, který vylepšuje přirozenou obranu kola vůči posypové soli, nepřízni počasí a dalším škodlivým vlivům. Číslo 3 v názvu SR3 odkazuje na tři vrstvy odolného laku. Základní lak je vždy extrémně tvrdý práškový lak černé nebo světle šedé barvy, který je nanášen elektrostaticky a následně vytvrzen v peci při teplotě 210 °C po dobu 45 minut. Druhá vrstva barevného laku se aplikuje v tekutém stavu a po dobu 40 minut je stabilizována při teplotě 180 °C. Jako svrchní vrstvu a zároveň první linii obrany proti vlivům prostředí nakonec kolo dostává prémiový bezbarvý lak.
 
Kvalitu laku Alcar pravidelně testuje. Agresivní podmínky, do nichž se kola v zimním provozu mohou dostat, se simulují například v testu se solným postřikem a testu odolnosti vůči korozi, které pro Alcar provádí nezávislá externí laboratoř. Během testů kola musí odolat po dobu 300 hodin působení štěrku, soli, octové kyseliny a chloridu měďnatého.
 
Ještě před tím, než se motoristé vydají do pneuservisů přezout, Alcar zároveň spustil informační kampaň, která má za cíl odstranit zbytky pověr, které dlouhá léta tvrdily, že litá kola jsou do zimy nevhodná. Na webu http://www.sr3-saltlab.com/ se nachází netradiční laboratoř, ve které litá kola podstupují speciální zkoušky. Dostanou se do souboje například se sněžným dělem, posypovým vozem nebo 20 kg krychlí ledu. Jako bonus mohou internetoví návštěvníci této laboratoře sadu litých kol na zimu i vyhrát.
 
Vyřešit dilema, jaký design kola zvolit pro svůj vůz pak motoristům pomáhá realistický Alcar 3D konfigurátor kol, který umí vybírajícímu na zvoleném automobilu zobrazit všechna kola z produkce Alcar, která jsou na něj homologovaná ve 3D. A pak už se každý může sám přesvědčit v praxi, že kolům od Alcaru nijak zima neublíží.
 
Alcar Bohemia umí dodat na svá litá kola také bezpečnostní šrouby a matice a poskytuje na celý sortiment kol značek AEZ, Dotz, Dezent a Enzo tříletou záruku. Kola od Alcaru, to je jistota nejen na zimu, ale na celé roky.
  • Kola od Alcaru jsou skutečně dělaná pro zimu
  • Kola od Alcaru jsou skutečně dělaná pro zimu
  • Kola od Alcaru jsou skutečně dělaná pro zimu
  • Kola od Alcaru jsou skutečně dělaná pro zimu
  • Kola od Alcaru jsou skutečně dělaná pro zimu