kolínský jubilant z tpca rozvezl 3000 knih | Autoservis | autoweek.cz

Kolínský jubilant z TPCA rozvezl 3000 knih

Kolínský jubilant z TPCA rozvezl 3000 knih

29.03.2013 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Vůz se sérovým číslem dva miliony, který sjel z výrobní linky kolínského závodu TPCA Toyota Peugeot Citroën loni v březnu, rozvezl ve službách Městské knihovny Kolín 3000 knih a najel 5500 km. 

Dvoumiliontý vůz, vyrobený v automobilce TPCA Toyota Peugeot Citroën, Peugeot 107 je využíván pro rozvoz knih starším a imobilním občanům, stejně tak i čtenářům po úrazech a operacích.

Městská knihovna Kolín, jejíž historie sahá do roku 1873, obdržela z rukou starosty města Kolín Víta Rakušana klíčky od vozu už v loňském roce. Vůz městu věnovala automobilka TPCA, která tímto krokem vyjádřila poděkování za dlouhodobou spolupráci a partnerství s městem a jeho obyvateli.

„Automobil nám v mnohém ulehčil práci. Nejenže jsme díky němu mohli začít rozvážet knihy starším a imobilním občanům, pro které je naše služba jakýmsi spojením se světem, ale slouží i pro potřeby našich poboček. Vlastnosti automobilu plně splňují naše očekávání a potřeby čtenářů,“ řekl Mgr. Pavel Kárník, ředitel kolínské knihovny.

Vůz slouží k převozu knih a zásobování Městské knihovny včetně tří poboček a Městského informačního centra v Kolíně různými prospekty či mapami. Největší radost však dělá čtenářům, ke kterým knihovna v rámci projektu „Moudré a kultivované stáří“ pravidelně dojíždí až do domu. A to zcela zdarma v rámci ročního členského příspěvku. Knihy jsou rozváženy zejména po území města. Služba zahrnuje také místní školy a Domov důchodců, kde zaměstnanci knihovny předčítají seniorům.

Městská knihovna navštívila v rámci cenných zápůjček předmětů i Prahu, Turnov a Terezín. Kolínský automobil, se kterým knihovna najede v řádu 500 km měsíčně, tak potvrzuje své kvality dobře odvedené práce českého závodu.