nová pracovní místa ve škodě auto | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Nová pracovní místa ve Škodě Auto

Nová pracovní místa ve Škodě Auto

19.01.2011 | | Tiskové zprávy

Škoda Auto vytvoří několik stovek nových pracovních míst. Posily přijdou do všech oblastí podniku. Škoda chce do roku 2018 minimálně zdvojnásobit celosvětový prodej. Nové projekty vyžadují nové experty.

Škoda Auto plánuje v příštích letech posílení růstu. Do roku 2018 plánuje podnik minimálně zdvojnásobit své prodeje. V této souvislosti vytvoří automobilka již v tomto roce několik stovek nových pracovních míst. Své uplatnění naleznou experti ze všech oblastí automobilového průmyslu.

„Škoda pojede v příštích letech na plný plyn, aby mohla dále růst. V rámci naší Růstové strategie musíme realizovat mnoho nových projektů. K tomu potřebujeme ve všech oblastech silnou personální podporu. Nové zaměstnankyně a noví zaměstnanci mají jedinečnou šanci podílet se na úspěchu podniku,“ zdůraznil Bohdan Wojnar, člen představenstva Škoda Auto pro oblast Řízení lidských zdrojů. „Předpokladem je ukončené vysokoškolské vzdělání, dobré jazykové znalosti a v ideálním případě zkušenosti z automobilového průmyslu. Uchazečům nabízíme výhody úspěšného mezinárodního zaměstnavatele s nejvyšší technologickou kompetencí, rozsáhlými sociálními službami a atraktivními pracovními podmínkami.“

Nová místa vznikají především v souvislosti se zahraničními projekty a vývojem nových vozů. Hledají se experti pro všechny oblasti podniku: od vývoje přes výrobu až k prodeji a marketingu. Jde mimo jiné o konstruktéry, experty pro elektrické pohony, vývojáře podvozků a agregátů, technology a projektanty výroby, produktové manažery, profesionály prodeje a marketingu i specialisty nákupu a IT.

Škoda v minulých letech pravidelně zaměstnávala nové pracovníky. Každoročně přicházejí do oblasti výroby absolventi vlastního podnikového učiliště nebo spolupracujících učňovských škol. Kromě toho firma od zprovoznění nového Technologického centra v Mladé Boleslavi před dvěma lety nabídla uplatnění mnoha dalším automobilovým expertům.