komplexní řešení pro opravy automobilů | Autoservis | autoweek.cz

Komplexní řešení pro opravy automobilů

Komplexní řešení pro opravy automobilů

16.01.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Společnost 3M spojila síly s prémiovou značkou elektrických nástrojů Festool a společně představují komplexní systém pro opravy automobilů - efektivní a ekonomická systémová řešení pro přípravy povrchu a povrchové úpravy před lakováním v automobilovém průmyslu.
Od ledna 2017 společnosti 3M a Festool v Evropě uvádějí první kompletní společně vyvinuté řešení určené pro odborníky v oboru lakování automobilových karoserií Total Automotive Sanding system.
 
Na základě výsledků rozsáhlého průzkumu v opravárenských dílnách odborníci ze společnosti 3M připravili univerzální řešení v oblasti oprav po nehodě s cílem najít řešení urychlující celý proces od začátku až do konce. Nové řešení je nejkomplexnější dostupný systém svého druhu od jednoho dodavatele pokrývající všechny oblasti, kterými se opravárenské dílny zabývají. Od oprav karoserie až po přípravu před lakováním a povrchovou úpravu.
 
Kvalitní materiály a kvalitní nářadí
Systém v sobě kombinuje nejlepší brusné materiály na trhu od společnosti 3M a prvotřídní elektrické nářadí a technologie odsávání prachu společnosti Festool. Zákazníci budou dále čerpat výhody z paušální servisní nabídky společnosti Festool a globálního dosahu oddělení prodeje a distribuce výrobků společnosti 3M. Díky těmto výhodám budou moci znatelně vylepšit efektivitu a ziskovost svých provozoven.
 
Systém využívá prémiové brusné materiály nabízející kratší dobu broušení, například Cubitron II, Trizact a systém finální povrchové úpravy Perfect-it. Tyto prémiové materiály významným způsobem zvyšují efektivitu prováděných operací.
 
Dalším velmi účinným prvkem je integrovaný systém odsávání prachu od společnosti Festool, který významně snižuje množství prachu vzniklého při broušení. Prach totiž může poničit povrch, který poté vyžaduje nákladnou opravu.
 
Systém je navržen s ohledem na uživatelský komfort. To se projevuje jak zmíněnou účinností integrovaného systému odsávání prachu, tak ergonomickou konstrukcí nářadí z neklouzavých materiálů.
 
Výhody Total Automotive Sanding Systemu

Systém Total Automotive Sanding System představuje nejkomplexnější systém přípravy a úpravy povrchů v oblasti lakování automobilových karoserií. Přináší nesrovnatelný výkon, účinnost, bezpečnost, uživatelské pohodlí, spolehlivost a klid pro zákazníky. Systém těží nejen ze špičkových technologií obou společností.
 
Systém Total Automotive Sanding System je jen začátek. Spolupráce společností 3M a Festool umožní produkovat mnohem více produktů zlepšujících účinnost a rentabilitu automobilových lakoven a karosáren.
  • Komplexní řešení pro opravy automobilů
  • Komplexní řešení pro opravy automobilů
  • Komplexní řešení pro opravy automobilů
  • Komplexní řešení pro opravy automobilů
  • Komplexní řešení pro opravy automobilů